38 DE TEGENSTANDER worden, ondanks knappe punten tegen FC Twente I -1 en RodaJC (2-1) in de tweede seizoenshelft. Gezien de cijfers en de stand is dat niet vreemd: Willem II won tot nu toe het minst (vier keer), verloor het vaakst (20), scoorde het minst (31en kreeg de meeste goals tegen (71 Sofian Akouili in duel met Danny Hoesen in de eerdere ontmoeting dit seizoen tussen Willem II en Ajax. toonde het knokelftal het gezicht dat hoofdtrainer Jurgen Streppel graag ziet en dat ook uitstekend bij het karakter van de ex-prof past. Maar omdat er ook fikse nederla gen werden geleden - zoals tegen FC Twente (2-6), FC Utrecht (1-5), VW-Venlo (4-1en Ajax (2-4) - vonden de Tilburgers zich rond de winterstop terug bij de on derste plaatsen. Daardoor raakte de clubleiding toch in de verlei ding om enkele tussentijdse versterkingen binnen te hengelen. Zo kwamen Nicky Hofs (Vitesse) en Tim Comelisse (FC Twente) op huurbasis over. Verder wilde het bestuur niet gaan, omdat het geen onverantwoorde financiële risico's neemt met het oog op de toekomst. Dat die onzeker is, blijkt uit het feit dat de gemeente Tilburg voor alsnog niet akkoord gaat met het verlagen van de stadionhuur, de directeuren Marc van Ffintum (technisch) en Marco Faber (algemeen) noodge dwongen afzwaaien en Streppel de technische zaken er in zijn portefeuille bij krijgt. Een teken dat de broekriem nog strakker wordt aangetrokken in het Koning Willem II Stadion. De club kwam er dan ook steeds meer achter dat handhaving een zeer lastige opgave zou JAAR VAN PECH Neemt niet weg dat de Brabanders enkele goede excuses kunnen aanvoeren voor het bekleden van die achttiende positie. De club kampte dit seizoen met dusdanig veel blessures, dat het onmogelijk was om die op te van gen voor de toch al smalle selectie. Typerend was het angstaanjagende wegvallen van Mitchell Piqué in februari, toen hij onwel werd op de training en in het ziekenhuis belandde. De oud-Ajacied is sindsdien niet meer in actie gekomen. Een teken dat het ook een jaar van pech was voor Willem II. Een seizoen dat vandaag bij een overwinning van Ajax wordt afgesloten met de definitieve terugkeer naar de Jupiler League. Gezien de strijdlust van Streppel, ge toond na de 3-1 -nederlaag vorige week tegen Vitesse, zal dat niet voor lang zijn. 'Mochten we degraderen, dan moeten we de schouders eronder zetten en de mensen in Tilburg geven waar ze recht op hebben: een Eredivisieploeg. Maar eerst gaan we onze huid zo duur mogelijk verkopen tegen Ajax.' Philipp Haastrup concentreert zich op de bal aan de voeten van Viktor Fischer.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 37