OP NAAR KAMPIOEN Wo u hu v ixui Mr I 26 TERUGBLIK Koploper Ajax toonde twee gezichten in de uitwedstrijd tegen NAC. Op Bredase voetbalgrond werd een povere eerste helft gevolgd door een heel wat flitsendere tweede. De 0-2-overwinning bracht het 32ste landskampioenschap binnen bereik van de Ajacieden. IferE H 1 In het waterkoude Rat Verlegh Stadion was rechts back Ruben Ligeon de vervanger van de geschorste Ricardo van Rhijn. 'We hebben met ons centrum Toby Alderweireld en Niklas Moisander dit seizoen niks verloren,' verklaarde Frank de Boer zijn keuze om Li geon in te passen en zijn vaste verdedigingshart dus te handhaven. Alderweireld kan ook goed uit de voeten als rechtsback Ryan Babel werd op het laatste moment alsnog inge past in de basisploeg. Christian Poulsen leek, ook vol gens de officieel uitgedeelde opstellingen, te starten als controleur op het middenveld. De Deen begon echter als bankzitter. Lasse Schone werd daardoor de centrale middenvelder waarmee Ajax begon. Ajax had het de eerste helft lastig met de opponent die het in de ArenA nog met vijf treffers slachtofferde. Rick ten Voorde had de thuisploeg zelfs al in de begin fase aan een voorsprong moeten helpen. De aanvaller schoot van dichtbij en via een Ajax-been over. Uit de in de handschoenen schoten zeilden vaak volgende corner kopte Eric Botteghin de bal op de lat. Ajax kwam die fase zonder kleerscheuren door. De gasten kwamen er zelf slechts moeizaam uit. NAC hield regelmatig tien Bredanaars achter de bal en sloot daarmee de route naar Jelle ten Rou- welaar praktisch af. De doelman van de thuisfor- matie hoefde zich de eer ste 45 minuten nauwelijks in te spannen. Eigenlijk nam alleen linkerspits Vik tor Fischer na een half uur voetballen Ten Rouwelaar onder vuur. Het schot van de Deen verdween recht van de goalie. Overige (afstands) hoog over of eindigden ruim naast.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 25