DUBBEL AFSCHEID Ajax en Willem II blij met nipte zege Amsterdammers De wedstrijd Ajax - Willem II op 21 mei 1989 was voor de Ajacieden nauwelijks nog interessant. De tweede plaats en Europees voetbal waren al lang daarvoor veiliggesteld. Willem II wilde de nederlaag beperkt houden zodat de Tilburgers behouden zouden blijven voor de Eredivisie. Voor de fans waren vooral de randzaken interessant. Tekst Monique Janse Al voor de aftrap vond in het stadion een cere monie plaats. De geblesseerde Stefan Petters- son kreeg uit handen van Arnold Mühren - later die middag zelf stralend middelpunt - de trofee voor de populairste Ajacied van het seizoen. Een andere ceremonie vond plaats na de wedstrijd en betrof het afscheid van twee Ajacieden. De ene was pas 22 jaar. De andere had er al een hele carrière op zitten en telde liefst 37 jaar. Samen zaten Rob Witschge en Arnold Mühren vanaf de 78ste minuut in de dug-out te wachten op de cere monie die hen na af loop van de wedstrijd ten deel zou vallen. Rob Witschge was al enige tijd buiten het elftal gevallen. Bryan Roy kreeg keer op keer de voorkeur bo ven hem. Langer kon en wilde Rob Witsch ge dat niet ondergaan en daarom verkoos hij het Franse Saint Etienne boven Am sterdam. Maar in de laatste wedstrijd van het seizoen mocht hij de sensatie van een basisplaats nog één maal proeven. Het verhaal rond het afscheid van Arnold Rob Witschge gaat het duel aan met Hans Mühren was heel anders. De Ajacied ging na dit seizoen door als jeugdtrainer bij de club. HELEMAAL STUK Tot een excellent optreden kwam het niet. Dat was niet de schuld van Witschge of Mühren; het hele team speel de mat. Dankzij een doelpunt van Dennis Bergkamp in de 73ste minuut won Ajax wel. Coach Louis van Gaal - hij verving hoofdcoach Spitz Kohn, die naar Zweden was gereisd om een spits te bekijken - was het daarmee Werdekker van Willem II.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 21