INTERVIEW 17 was Babels keuze om zelf stevig in de buidel te tasten en zijn nog doorlopende contract bij Hoffenheim af te kopen, iets waar hij zelf zijn schouders over ophaalt 'Het is onder voetballers algemeen bekend dat je je vrij kunt kopen, het is alleen niet zo gangbaar dat een speler dat ook doet. In zo'n transferperiode houd je je opties open. In mijn geval kwamen er niet de juiste clubs, geen clubs waarvoor ik graag wilde spelen. Toen er nog twee dagen waren tot het sluiten van de markt hebben mijn zaakwaar nemer en ik plan B in werking gesteld. Het moest heel snel gebeuren, om mijzelf een betere positie te geven. Toen ik de transfervrije status kreeg, merkte je direct dat er ineens wel heel veel clubs interesse toonden. Alleen j had ik op dat moment de knoop al doorgehakt. Ik wilde terug naar Nederland, om in mezelf te investeren en twee, drie stappen vooruit te gaan,' WIN-WIN SITUATIE 'Nederland' staat in Babels geval synoniem voor 'Ajax', omdat hij het spelletje dat daar gespeeld wordt wel kan dromen. Het werd er geduldig ingeslepen, sinds hij als twaalfjarige in de Amsterdamse jeugdopleiding belandde. Ruim vijf jaar later debuteerde hij onder de toenmalige hoofdtrainer Ronald Koeman in het eerste elftal, thuis tegen ADO Den Haag. Drie volwaardige seizoenen in Ajax I en een met Jong Oranje gewonnen EK in eigen land verder kwam het aanbod van Liverpool. spelen. En ik speelde ook elke wedstrijd, maar merkte toch dat ik niet aan mijn trekken kwam. Dat had onder andere met het niveau te maken. Met alle respect, maar de meeste van mijn medespelers bij Hoffenheim waren echt stukken minder dan wat ik bij Liverpool gewend was. En dat had natuurlijk zijn weerslag op het spel van de ploeg, waar veel minder structuur en combinaties in zaten, En dus had het ook zijn weerslag op mij. Ik werd veel minder in stelling gebracht, wat zich reflecteerde in matige statistieken.' WEG UIT DE ANONIMITEIT Mede daardoor mislukte Babels opzet om in beeld te blijven bij Oranje en mee te mogen naar het EK in Polen en Oekraïne. 'Het lag ook aan de exposure van Hof fenheim. Die is heel beperkt. Zeker hier in Nederland waren die wedstrijden amper op televisie te zien. Ja, als je tegen Bayerm München speelde en kansloos met 4-0 op je broek kreeg. En daar werd dan de beeldvorming op gebaseerd, ledereen nam het klakkeloos van elkaar oven die Babel bakt er niks van. Terwijl ik daar ook genoeg goede wedstrijden heb gespeeld.' De frustratie daarover lag mede ten grondslag aan zijn terugkeer naar Nederland en Ajax: weg uit de anonimiteit van het Duitse platteland, terug naar een podium waar wél naar gekeken wordt, door journalisten en niet in de laatste plaats ook door de bondscoach. Veelbesproken

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 17