AJAX BLIJFT OP TITIE 20 TERUGBLIK Heracles Almelo werd in de Amsterdam ArenA getrakteerd op een 4-0-nederlaag. De rode kaart van Kenneth Vermeer was de enige tegenvaller van de middag. Heracles-spits Geoffrey Castillion - dit seizoen door de Almeloërs gehuurd van Ajax - kon zijn ploeg al in de openingsfase een goede dienst te bewijzen. Een uitstekende reflex van Kenneth Vermeer voorkwam een vroege tegentreffer. Kort daarop leek spits Kolbeinn Sigthórsson aan de overzijde van het veld wél toe te slaan. De IJslander verscheen oog in oog met Remko Pasveer, maar hij kon de honderdprocentkans niet verzilveren. Na de misser van Sigthórsson was het de beurt aan Niklas Moisander. De doeltreffende kop bal (uit een vrije trap) van de mee opgerukte Fin werd afgekeurd wegens buitenspel. Nadat Lasse Schóne zijn eerste doelkans had zien afketsen op het lichaam van Pasveer, was het drie minuten later alsnog raak voor Schóne. Een feilloos verlopen een-twee met Kolbeinn Sigthórsson rondde hij koeltjes af. Ajax kreeg ook in het vervolg van de eerste helft volop kansen en mogelijkheden. Sigthórsson (schot over), Vik tor Fischer (over) en opnieuw Fischer (redding Pasveer) lukte het niet om Ajax' marge nog voor de pauze te ver dubbelen. Omdat Toby Alderweireld een intikker van Castillion op het allerlaatste moment voorkwam, bleef het bij een enkele treffer voor rust. TUMULT Tumult kenmerkte de beginfase van de tweede helft, toen Vermeer de doorgebroken Castillion hardhandig vloerde. De Ajax-doelman was te laat bij de bal en moest zijn inschattingsfout bekopen met rood. Invaller doelman Jasper Cillessen liet zich in zijn eerste actie di rect goed zien door de lastige vrije trap van Lerin Duar- te klemvast te pakken. Dat de tienkoppige thuisploeg in de eerstvolgende aanval direct scoorde, was meer dan welkom. Sigthórsson was het scorende eindstation: 2-0. Weer een minuut later was er bezorgdheid toen Cilles sen bleef liggen na een frontale botsing met zijn rechts-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 20