INTERVIEW 15 Afgelopen zondag, voor aanvang van de wedstrijd tegen NEC, werd C drie jaar geleden debuteerde de Deense voetballer. De uitwedstrijd t overhandigde Eriksen een blijvende herinnering aan dit jubileum in d umwedstrijd gegraveerd. Is het toeval dat er zes Denen bij Ajax spelen of heb je er een verklaring voor? 'Dat zou je eigenlijk aan de trainer of aan John Steen (John Steen Olsen, Ajax' scout in Scandinavië, MD) moeten vragen. Het is in elk geval zo dat er nu een heel getalen teerde lichting doorbreekt in Denemarken. Er zijn een heleboel jongens van de leeftijd van Viktor en Lucas, iets jonger dan ik, die nu al naar het buitenland zijn gegaan, i die de stap aankunnen en aandurven. In dat opzicht heeft het wel iets betekend dat Nicolai en ik het hier zo goed deden, want tot die tijd waren er jarenlang maar heel t, weinig jonge Deense voetballers die succes hadden in het buitenland.' Waarom aarden jullie zo goed bij Ajax? 'Ik denk dat het bij andere clubs eigenlijk hetzelfde zou zijn, want Denen zijn niet zo moeilijk om mee om te gaan, Maar hier in Amsterdam is op een gegeven moment een traditie-geboren, met Lerby, Olsen, Arnesen en al die anderen. Die mannen hadden succes en succes versterkt zichzelf. Ajax is door de jaren heen Denen blijven halen en dat is eigenlijk nooit tegengevallen.' hristian Eriksen gehuldigd voor 150 wedstrijden in Ajax 1. Iets meer dan iij AZ was zijn 150ste wedstrijd. Directeur voetbalzaken Mare Overmars Ie vorm van een verzilverde schaal met daarin de datum van zijn jubile- UITGEBALANCEERD TEAM Kan Ajax ook zonder Christian Eriksen kampioen worden? 'Ik denk dat er een heel sterk, uitgebalanceerd team staat, Dus ik zou niet weten waarom niet. Maar ik wil liever meedoen, hoor.' Maar de vraag is je al veel vaker gesteld: ben je er volgend seizoen nog bij? 'Ik heb het voor mezelf op stand-by gezet. Zolang we met Ajax nog in de kampioensrace zitten, ben ik uitsluitend daarmee bezig. Daarna kijken we wel wat er gebeurt.' Vind je jezelf al klaar om 'een volgende stap te maken'? 'Dat hangt er natuurlijk van af waar je naar kijkt. In eerste instantie naar jezelf en waar je staat in je ontwikkeling. Maar ook naar de club die interesse toont. Zou je daar tussen kunnen komen, ga je daar spelen? En je moet ook je gevoel laten spreken. Dat is het allerbelangrijkste.' Kan Ajax doorgroeien naar een hoger niveau, ook Europees gezien, als de ploeg elke zomer zijn beste speler of spelers kwijtraakt?

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 15