'Ik streef ernaar om altijd vrijuit te spelen, op intuïtie. Dat levert uiteindelijk vaak het beste resultaat op.' geleidelijk een andere positie binnen de groep. Zeker bij een club als Ajax, die talenten opleidt tot het niveau dat ze in staat stelt om de stap naar een grote club in het buitenland te maken.' Ook dit keer moesten er weer een paar nieuwe jongens worden ingepast. Wat vraagt dat van jou? Daar moet je niet te moeilijk over doen. ledereen die hier naartoe komt, weet al hoe Ajax wil spelen. Spelers worden daar natuurlijk ook op gescout. Heeft iemand de kwaliteiten om binnen dit systeem te functioneren? En voor de jongens die doorkomen vanuit de jeugdopleiding, is het al helemaal geen probleem, die weten precies wat er van ze gevraagd wordt. Natuurlijk heeft het soms even tijd nodig voor je echt een klik hebt met een nieuwe speler en je precies van elkaar weet wat je kunt en wat je wilt. Je ziet de laatste jaren ook telkens dat we als team een periode nodig hebben om écht op stoom te raken. Dat heeft daar wel mee te maken, denk ik.' Als we zes wedstrijden voor het einde naar je statistieken kijken, dan valt op dat je nu al net zo veel gescoord hebt als vorig seizoen (7), terwijl je wat minder assists achter je naam hebt (10 om 17). Is daar iets uit af te leiden? Misschien ben ik wel iets meer voor eigen succes gegaan. Ik kan wel wat situaties terughalen waarin ik ook had kunnen passen, maar toch bewust koos voor een schot op doel. In het verleden kreeg ik vaak genoeg te horen dat ik meer moest gaan scoren. Maar het is me niet opgedragen om doelgerichter te spelen, het komt puur vanuit mezelf. En als een medespeler er beter voor staat dan ik, dan speel ik de bal nog steeds af.' Jij geldt als een intelligente voetballer. Kan dat weieens een nadeel zijn in het veld, in die zin dat je soms de neiging hebt te veel na te denken? 'Soms wel. Dan zeg ik tegen mezelf: niet zo veel denken, gewoon doen. Dat verschilt per dag en per wedstrijd. Het is maar net met welk been je uit bed bent gestapt, bij wijze van spreken. Ik streef ernaar om altijd vrijuit te spelen, op intuïtie. Dat levert uiteindelijk vaak het beste resultaat op.' Een andere opvallende statistiek: na een paar wedstrijden in de groepsfase van de Champions League was jij van alle spelers degene die het meeste had gelopen, in kilometers. Verklaar dat eens. 'Het is in elk geval geen opdracht van de trainer om zo veel mogelijk te lopen. En het is ook geen doel op zich. Ik wil heus niet per se twaalf kilometer rennen in een wedstrijd. Liever tien. Maar het gaat vanzelf. Heel simpel gezegd ben ik tijdens een wedstrijd liever in beweging dan dat ik stil sta. Ik voel me daar prettig bij en ik denk ook dat ik zo het beste rendeer. Al die kilometers gaan zeker niet ten koste van mijn scherpte voor het doel of van de verdedigende arbeid die ik doe. Het is nog nooit gebeurd dat ik voor het einde van een wedstrijd zonder brandstof kwam te staan.' DEENSE ENCLAVE Hoe wordt er in Denemarken aangekeken tegen de Deense enclave die hier bij Ajax is ontstaan, met Christian Poulsen, Lasse Schone, Viktor Fischer, Nicolai Ëoilesen en Lucas An dersen? 'Voorheen viel het wel mee met de aandacht, maar nu wordt Ajax op de voet gevolgd. Volgens mij zijn onze wedstrijden allemaal op televisie te zien. Het spreekt toch wel aan bij de mensen, dat er een groepje landgenoten succes heeft bij een en dezelfde club. Helemaal als dat Ajax is, een club die zeker in Denemarken echt een grote naam heeft, vanwege al die landgenoten die hier al voor ons hebben gespeeld.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 14