INTERVIEW 5 Na zeges in 2010 en 2012 kan de huidige generatie B-junioren van Aja> AEGON Future Cup is daar bij uitstek geschikt voor. Dankzij de komst van de beste clubs uit onder andere Spanje, Duitsland en Portugal krijgen we met veel ver schillende speelstijlen te maken. Elk land heeft immers een eigen "speelcultuur". Voor spelers rond de zestien jaar is het dan ook heel waardevol om zich met hun leeftijdsgenoten uit andere landen te meten.' Kan je de AEGON Future Cup een beetje vergelijken met de NextGen Series waarin de AI van Ajax de laatste jaren actief is? 'In zekere zin zijn er wel paralellen te trekken. In de "Champions League voor A-junioren" draait het immers ook om wedstrijden tegen goede buitenlandse tegenstan ders. Het verschil is echter dat die wedstrijden in een competitie worden afgewerkt. Tijdens een toernooi speel je doorgaans meer wedstrijden achter elkaar en ontstaat er vaak ook een andere dynamiek. Je kunt als het ware in een toernooi groeien. Ook dat is een interessant en leerzaam proces.' Zijn er dit jaar veranderingen ten opzichte van voorgaande jaren? 'Met name op de openingsavond hebben we een aantal punten aangepast. Voorheen was er op vrijdagavond altijd een uitgebreid programma waarin alle spelers werden de trilogie in het eigen toernooi compleet maken. welkom geheten. We merkten vorig jaar dat de spelers eigenlijk liever snel naar het hotel wilden gaan om zich voor te bereiden op het toernooi. Daarom is het pro gramma dit jaar wat ingekort en hebben we het nog meer een voetbalinvulling gegeven. Zo zullen de deelnemers tijdens de rust van de wedstrijd van de Ajax Vrouwen tegen de vrouwen van Anderlecht op vrijdag 29 maart een ereronde over het veld maken met de vlag van hun club. Vervolgens zullen ze gezamenlijk op de tribune naar de tweede helft kijken. Op die manier krijgen ook onze buitenlandse gasten de kans om ons vrouwenteam in actie te zien.' Net als in voorgaande jaren valt de zondag samen met een wedstrijd van Ajax I .Hoe is het toernooi hierop afgestemd? 'De late aanvangstijd van Ajax - NEC (16.30 uur, red.) komt de toernooiorganisatie dit jaar goed uit. Op die manier kan onze eigen BI nog om 13.00 uur in actie komen tegen Tottenham Hotspur. Hopelijk kiezen veel fans ervoor om beide wedstrijden te combineren. De tijd stippen zijn in ieder geval uitstekend op elkaar afgestemd. Tijdens voorgaande edities bleek een dergelijke combi natie ook populair. Je merkt dat onze fans er inmiddels aan gewend zijn dat we tijdens Pasen een aantrekkelijk jeugdtoernooi organiseren. De AEGON Future Cup is een jaarlijkse traditie aan het worden.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 43