EINDELIJK WINST IN 24 TERUGBLIK Na drieënhalf jaar heeft Ajax eindelijk weer eens drie punten uit Alkmaar meegenomen. Na een comfor tabel ogende O-2-ruststand maakten de Ajacieden het toch nog razend spannend. Uiteindelijk werd een 2-3-zege uit het vuur gesleept. SPLIJTENDE PASS In de twintigste minuut opende Siem de Jong de score nadat Toby Alderweireld een splijtende pass had ver zonden naar de aanvoerder. De Jong schoot keurig raak: 0-1. Twee minuten later was de marge al verdubbeld toen Daley Blind niet dacht, maar deed. Hij scoorde met rechts de 0-2. De voorsprong had rap kunnen worden uitgebouwd, maar Viktor Fischer en De Jong faalden in de afronding. AZ zette daar wel mogelijkheden tegen over via Beerens en Thomas Lam, maar Kenneth Ver meer hield zijn doel schoon. Dat lukte hem niet kort na rust. AZ profiteerde op timaal van een comer, die voortkwam uit een situatie waarbij de bal niet geheel over de achterlijn was ge weest. Uit de hoekschop werkte Markus Henriksen de bal over de doellijn: I -2. AZ leefde op. 'AZ had toen de overhand,' analyseerde De Boer. 'Gelukkig maakten we de I -3. Toen hadden we weer het geloof; dan moet het I -4 of I -5 worden.' Dat gebeurde niet. De wedstrijd was weer helemaal open en bleef dat ook. Ajax scoorde in de 59ste minuut uit een van richting veranderde vrije trap van De Jong de I -3. Er leek geen vuiltje aan de lucht. Nadat Schone in de 68ste minuut Danny Hoesen had weten te vinden, leek de vierde Amsterdamse goal in de maak. De inzet van de Limburger ging echter net naast. SPANNENDE SLOTFASE Hoewel Ajax heerste en AZ gebroken leek, was er een kwartier voor tijd toch, volledig uit het niets, opnieuw de aansluitingstreffer van AZ. Topschutter Jozy Altidore was aan de bewaking ontsnapt, legde een lange weg af naar het Ajax-doel en schoof de bal langs Vermeer 2-3. Zo werd het toch nog een spannende slotfase. hanteerde AZ vooral de lange bal naar voren in de hoop de rappe buitenspelers Roy Beerens of Steven Berghuis te bereiken. Het Amsterdamse combinatiespel won het in de eerste helft van de Engelse variant. Vitesse en PSV hadden eerder in de 27ste speel ronde al gewonnen en dus begon Ajax niet als koploper aan de provinciale derby met AZ maar als nummer twee. Winst was dus geboden tegen het zo geplaagde AZ, dat zichzelf voor aanvang op de veertiende plaats van de ranglijst terugvond. Niklas Moisander en Kolbeinn Sigthórsson keerden voor het eerst terug op Alkmaarse bodem sinds zij AZ voor Ajax inruilden. Voor de spits duurde het weerzien nog geen uur. Kort na rust wisselde Frank de Boer Sigthórsson voor Danny Hoesen. 'Kolbeinn kan nog geen negentig mi nuten spelen. Ik was ook niet zo tevreden over hem, dus haalde ik hem er wat eerder uit. Daar ben ik blij om, want Hoesen viel goed in,' aldus De Boer na afloop. In het eerste kwartier werd al duidelijk dat AZ niet of nau welijks de speelstijl had aangepast ten opzichte van de be kerkraker tegen Ajax in de ArenA. De Amsterdammers verloren toen met 0-3. Terwijl Ajax geduldig probeerde de bal via combinatiespel bij doelman Esteban te krijgen,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 24