'Ik was nog niet doordrongen van wat er hier van je gevraagd wordt. Ik was het niet gewend om zo serieus en zo intensief met voetbal bezig te zijn' 'KANS OP EK MET JONG ORANJE IS KLEIN' 16 INTERVIEW In die tijd had ik nog niet het idee dat ik per se profvoet baller wilde worden. Natuurlijk had ik mijn dromen, zoals iedere jongen waarschijnlijk weieens zijn ogen dichtdoet en zichzelf dan de Champions League omhoog ziet tillen. Maar ik was er niet voldoende mee bezig om daar zo dicht mogelijk bij in de buurtte komen.' De hernieuwde interesse van Ajax, toen hij vijftien jaar was, deed hem beseffen dat er wellicht toch meer in het vat zat dan waar hij altijd stilzwijgend van uit was gegaan. 'Pas toen ik bij Ajax ging voetballen, kwam de focus,' zegt hij over de club waarvan hij van kinds af aan supporter was. 'Mijn vader en moeder zijn allebei Amsterdams. Ik ging vroeger met mijn vader naar wedstrijden van Ajax. Dan zat ik als klein ventje in het stadion en keek ik met grote ogen om me heen. Toen was het echt nog een ver-van-mijn-bedshow. Maar toen Ajax me weer wilde hebben, had ik wel zoiets van: nu komt het moment toch heel dichtbij dat ik zelf in de ArenA ga spelen.' TEGENSLAGEN Dijks' start op de Toekomst was ronduit belabberd. Net begonnen aan zijn eerste seizoen, in de BIkreeg hij een scooterongeluk. Een zwaar gekneusde enkel hield hem een halfjaar aan de kant. In de resterende maanden wist de potige verdediger zich alsnog zodanig te profileren dat hij met een eerste contract op zak mocht doorstro men naar de AIDaar volgden nieuwe tegenslagen: als eerstejaars A-junior liep hij al snel een spierscheuring in zijn hamstrings op, wat hem wederom een half seizoen kostte. Een jaar later gebeurde iets soortgelijks, met dien verstande dat het nu een spier in zijn dijbeen was die dienst weigerde. Weer stond hij maanden buitenspel. 'Dit seizoen ben ik eigenlijk voor het eerst goed begonnen, zonder blessures.' De verklaring voor zijn nogal omvangrijke medische dos sier klinkt nogal knullig, beseft Dijks. 'Ik was gewoon nog niet doordrongen van wat er hier van je gevraagd wordt. Ik was het niet gewend om zo serieus en zo intensief met voetbal bezig te zijn. Ik was met andere dingen bezig, vond het vooral belangrijk om veel bij mijn vrienden te zijn en leuke dingen te doen. Daarnaast ben ik vrij groot en daaruit leidde iedereen altijd af dat ik ook sterk was. Maar dat was eigenlijk helemaal niet zo, Ik had nog nooit serieus aan krachttraining gedaan. Mijn spieren waren ook nog niet volledig ontwikkeld, mede doordat ik nog vrij laat een flinke groeispurt doormaakte. Ik ben nu 1.94 Hij zat meer op de bank dan dat hij speelde, maar toch voelde Mitchell Dijks zich een wezenlijk onderdeel van het team van Jong Oranje dat zich in oktober kwalifi ceerde voor het EK. De kans dat de Ajacied komende zomer daadwerkelijk met de selectie van bondscoach Cor Pot afreist naar de eindronde in Israël, wordt door hemzelf niet al te groot geacht. 'Je moet reëel zijn. Ik was tijdens de kwalificatiereeks over het algemeen reserve, heb alleen meegedaan in de oefenwedstrijd tegen Italië en nog een keer een paar minuutjes.Voor het EK kan de bondscoach ook spelers oproepen die normaliter bij het "grote" Nederlands elftal zitten, of daar tegenaan. Op mijn positie moet je dan denken aan jongens als Bruno Martins Indi en Jetro Willems, Bram Nuytinck ook nog. Dat maakt de kans vrij klein dat ik geselecteerd word. Ik hoop er natuurlijk op, maar op dit moment ga ik er niet van uit.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 16