'IK GUN AZ DIE PRIJS' Kolbeinn Sigthórsson: Na een indrukwekkend seizoen in de hoofdmacht van AZ verkaste hij in de zomer van 2011 naar Ajax. Vanmiddag keert Kolbeinn Sigthórsson (23) voor het eerst terug in het AFAS Stadion. "Ik verwacht dat de AZ-supporters positief reageren." Daar was-ie dan tegen PEC Zwolle... "...mijn tweede goal van het seizoen. Ja, ik ben er heel blij mee. Ik heb er door een schouderblessure lang op moeten wachten om weer te kunnen spelen. Mijn laatste competitiegoal was in augustus, tijdens de 2-2 tegen AZ." Ben je van nature een geduldig persoon? "Nee, maar dat ben ik in Nederland wel geworden. Bij AZ heb ik ook een paar langdurige blessures gehad, waardoor ik heb moeten leren om geduldig te zijn." Tijdens het laatste halfjaar bij AZ en je stort bij Ajax maakte je indruk. Hoe ver ben je nu van die topvorm verwijderd "Het verschil met mijn goede periode bij AZ is dat ik nu helemaal fit ben. Toen speelde ik met pijn, maar ging het wel erg goed. Voor die vorm heb ik nog wat wedstrijden nodig." Je stond dit seizoen lang aan de kant met een schouderblessure. Dat is je eerder overkomen. "Ik ben zes jaar geleden een keer achterover gevallen. Toen is mijn schouder uit de kom gegaan. Dat gebeurde trouwens niet tijdens voetbal. Bij AZ heb ik er inderdaad ook last van gehad. Ik ben er nu weer goed van hersteld en denk niet dat het nog een zwakke plek is." Zit er voor jou als spits veel verschil in de benade ring van Certjan Verbeek en Frank de Boer? "Daarin zit het verschil niet echt. Beide clubs houden van balbezit en aanvallend voetbal. De rol van de spits lijkt dus ook op elkaar, al is het positiespel bij Ajax iets anders. Het verschil zit er meer in dat er in mijn tijd in Alkmaar nog geen spitsentrainer was en dat ik bij Ajax specifieke training krijg van Dennis Bergkamp. Sinds vorig seizoen heeft AZ ook een spitsentrainer. Toch heb ik grote sprongen gemaakt als spits bij AZ. Tijdens de training heb ik heel veel afrondoefeningen gedaan." Dit is anderhalf jaar na je vertrek de eerste keer dat je terugkeert in het AFAS Stadion. "Vorig seizoen was ik ook geblesseerd; toen aan mijn enkel. Ja, ik kijk er naar uit. Het is een stadion met een sfeer waar ik me goed in voelde. Ik verwacht ook dat de AZ-supporters positief reageren. Ik heb altijd een goede band met ze gehad in de korte periode dat ik in het eerste elftal speelde." Hoe verklaar jij de huidige veertiende plaats van AZ? "Daar snap ik niet zoveel van. AZ staat veel te laag als je kijkt naar de spelers die de club heeft. Maar als ik een reden moet noemen: de grote namen die de afgelopen seizoenen zijn vertrokken. Toch is het verschil met vorig seizoen wel héél groot. Toen werd AZ bijna kampioen..." Dankzij jouw vriend Gudmundsson staat AZ in de bekerfinale. "Hij scoorde in de halve finale tegen ons de 0-2. Goede goal en leuk voor hem. Johann en ik hebben nog veel contact. We bellen en gaan af en toe met elkaar uit eten in Amsterdam of Alkmaar. De bekerfinale ga ik zeker kijken. Ik gun AZ die prijs." «(ESN) AZ Speelt 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 23