4£ potentie om een leider te worden. Volgend seizoen is iemand als Markus Henriksen bijvoorbeeld ook weer een jaartje ouder." Mijn rendement is te laag. "Op dit moment wel. Ik zorg elke wedstrijd voor dreiging aan de rechterkant. Alleen de afstemming met de andere spelers is niet optimaal. Of mijn voorzet verbeterd moet worden? Als je de beelden erbij pakt, zie je ook vaak dat de bezetting voor het doel niet goed is. Ik zeg niet dat ik alles goed doe, maar van een matige voorzet kan ook een goede worden gemaakt. Dat heeft ook met een bepaalde flow te maken. Vorig seizoen vlogen zelfs de gekste ballen tegen de touwen, nu maken we de kansen niet af. Mijn eigen rendement qua doelpunten moet ook omhoog. Ik ben niet zelfzuchtig genoeg. Anderen zeggen me ook vaak: 'Roy, ga eens voor eigen succes'. Daar zit wel iets in. Het is ook verrassender." Ik heb moeite om een wedstrijd uit te spelen. "Dat vind ik niet. Ben ik de meest gewisselde speler van de Eredivisie? Achttien keer? Dat is een weinig grote eer. Ik hou er niet van om gewisseld te worden. Vaak denk ik op zo'n moment: 'Laat me maar lekker staan, ik kan nog wel even'. De trainer denkt daar anders over; vindt dat het tijd is voor vers bloed. Ik ben een speler die al zijn energie in een wedstrijd gooit. Mijn doel is om de tegenstander kapot te spelen. Ik ga niet doseren. Die manier van spelen kan ik 90 minuten volhouden. Dat geef ik ook regelmatig aan bij de trainer. Maar als hij het anders ziet, dan is het niet anders. Verbeek en mijn teamgenoten waarderen mijn inzet zeker wel. Door mijn spel creëer ik ruimte voor anderen. Zo werkt teamsport." Ik ben goed genoeg voor Oranje. "Op dit moment niet. We staan te laag en mijn rendement is niet hoog genoeg. Adam Maher is een apart geval. Dat is een exceptioneel talent. Bij Oranje gaat hij met het niveau mee. Ik moet echt in vorm zijn om in beeld te komen bij de bondscoach. Het is wel mijn streven om nog een keer bij de selectie te komen. Dus dat betekent pieken met AZ." (DR) AZ Speelt 114

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 16