'IK GA NIET DOSEREN' Roy Beerens: "Liever een lelijke overwinning", typeert Roy Beerens (25) de huidige insteek bij AZ. Even geen attractief voetbal in Alkmaar. Een gesprek aan de hand van tien stellingen: "Natuurlijk maak ik me zorgen." Noord-Holland is mijn thuis geworden. "Ik heb het naar mijn zin en mijn vrouw heeft onlangs zelfs een eigen kledingwinkel in Alkmaar geopend. Het voelt nog niet als mijn thuis, maar we voelen ons goed in Noord-Holland. Op een vrije dag rijden we wel regelmatig terug naar Brabant. We hebben nog een huis in Veldhoven. Daar moet het stof en de post ook af en toe worden weggehaald. Dan doe ik meteen een rondje langs mijn ouders en opa en oma." Het had niet veel gescheeld of ik had nu bij Ajax gespeeld. "Dat is volgens mij nooit echt dichtbij geweest. Jack van Gelder zei in de zomer van 2010 een keertje op televisie dat Ajax een bod had uitgebracht bij Heerenveen, maar ik heb zelf nooit iets concreets gehoord van mijn zaakwaarnemer. Ik werd met veel clubs in verband gebracht, waaronder FC Twente en een aantal buitenlandse clubs. Voor mij was echter al snel duidelijk dat ik naar AZ wilde. Ik wilde nog een paar jaar in Nederland blijven. Gertjan Verbeek sprak zijn vertrouwen in me uit. Ik was toe aan een nieuwe start. Die heb ik bij AZ naar tevredenheid gemaakt." Niklas Moisander verdient een luid applaus van de AZ-supporters. "Absoluut. Niklas is een geweldige prof. Onder zijn aanvoerderschap heeft AZ prachtige successen beleefd. Hij heeft jarenlang alles gegeven voor deze club. Bij zijn afscheid hield hij het niet droog. Dat zegt genoeg over de band die hij met iedereen hier heeft. Hij speelt nu bij een rivaal, maar een profvoetballer streeft naar het hoogste. Met Ajax speelt hij om het kampioenschap en is hij actief in de Champions League. Als hij meerdere opties had, was Niklas wellicht niet naar Amsterdam gegaan. De situatie was helaas niet anders." Ik word nog elke dag beter. "De resultaten verbloemen het, maar ik word individueel steeds beter. Ik voel me sowieso elke dag sterker worden. Bij AZ zijn we veel en bewust met voeding en krachttraining bezig. Vorig seizoen was ik veel geblesseerd. Dit jaar heb ik alle wedstrijden gespeeld. De aanpak van AZ werkt voor mij. Na een wedstrijd ben ik snel hersteld. Ik ben nu 25, dus mijn sterkste jaren komen er nog aan." Op 9 mei pak ik mijn tweede KNVB beker. "Wij gaan alleen naar De Kuip om die beker te pakken. In mijn periode bij Heerenveen waren we de underdog, omdat FC Twente toen al tot de topploegen van Nederland behoorde. In de competitie hadden we met 6-0 van Twente verloren. Nu is PSV voor de buitenwacht de favoriet om de beker te winnen. Maar hé, zeiden ze dat vorige maand ook niet over Ajax? Samen met de supporters gaan we er een feest van maken in Rotterdam. Potverdorie, wat wil ik die finale graag winnen." Ik maak me wel zorgen om AZ. "Natuurlijk maak ik me zorgen. Je doelt waarschijnlijk AZ Speelt 112

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 14