WINST BIJ ANGSTIG 1 26 TERUGBLIK Ajax is goed begonnen aan een reeks van tien finaleduels. De Ajacieden waren heer en meester bij FC Twente. Met de 0-2-overwinning van de dominant spelende Amsterdammers kwamen de Tukkers er nog genadig van af. s Het treffen tussen de titelkandida ten FC Twente en Ajax was ook een duel tussen twee geplaagde ploegen. Ajax liep deuken in het zelfvertrouwen op door uitschakelingen, kort achtereen, in Europa en in het bekertoernooi. De Tukkers draaien al sinds de winterstop bijzonder stroef. Zelfs zo tegenval lend dat Twente in de week voorafgaand aan het duel afscheid nam van trainer Steve McClaren. Ajax kwam ijzersterk uit de startblokken. De topper was koud gestart of de bal lag al in het doel van Nikolay Mihaylov. Niklas Moisan- der sloeg vanaf grote afstand toe met een verrader lijke curvebal: 0-1Het bleek geen toevalstreffer. De Amsterdammers domineerden vooral de eerste helft nadrukkelijk. De thuisploeg leek onder hoogspanning te staan. Onder interim-trainer Alfred Schreuder was van een schokeffect vooralsnog geen sprake. De Twentenaren hadden geen antwoord op de Ajax- carrousel. Frank de Boer koos voor een tactische vari ant waarin Lasse Schone op papier de rechtsbuiten was, De middenvelder van origine zakte geregeld af naar het middenveld, waardoor hij telkens ruimte schiep voor de beurtelings doorstotende Siem de Jong en Christian Eriksen. Kolbeinn Sigthórsson bleef evenmin alleen als statische spits opereren. Ook hij maakte re gelmatig ruim baan voor opstomende Ajacieden vanuit de middenlinie. Met Viktor Fischer en Sigthórsson als de twee pure aanvallers en controleur Christian Poul- sen waren twee andere 'probleemgevallen' voor de Tukkers genoemd. Vooral Poulsen blonk uit in nuttige, verdedigende acties, Ajax domineerde en bemachtigde tien minuten voor rust al een tweede treffer. Uit een vrije trap van Eriksen kopte Toby Alderweireld raak: 0-2. De jarige Belg (24 geworden) schonk zichzelf en Ajax daarmee een mooi cadeau. De voorsprong was volkomen terecht. Kopballen van Schone en Moisan- der hadden Ajax in de eerste helft ook al aan een tref fer kunnen helpen. FC Twente kwam halverwege nog genadig weg met een 0-2-achterstand. Ajax-doelman Kenneth Vermeer kreeg de hele avond bar weinig te doen. Met zijn assist voorzag Eriksen zijn honderdste Eredivisieoptreden van extra franje. TIEN FINALES 'Het is een kwestie van tijd voordat die goal een keer gaat vallen,' had Frank de Boer daags voor de competi tiekraker laten optekenen. 'Maar dan moeten we hem wel een keer tegen het net werken.' De ploeg die de laatste wedstrijden zo moeilijk scoorde, bewees het ge lijk van- de trainer, Ajax creëerde opnieuw volop kan sen, maar vergat zich ditmaal eens niet te belonen met

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 26