TRIOMF DANKZIJ VEI 26 TERUGBLIK Hoewel spits Kolbeinn Sigthórsson een sterke rentree in de basis beleefde, waren het twee verdedigers die scoorden in de heenwedstrijd van het UEFA Europa League-treffen met Steaua Boekarest. De Roemenen kozen voor een behoudende strategie. Aangemoedigd door drieduizend dolenthousiaste fans uit Boekarest loerden ze op een counter, daarbij ondertussen druk zettend op de achterste linie van Ajax. Bij vlagen wierp die speelstijl zijn vruchten af. Een simpele één-twee en Steaua ging op weg naar het doel van Kenneth Vermeer. Desondanks hoefde de doelman van Ajax geen redding te verrichten in de eerste helft. Als er al een doelpoging zijn kant op kwam, dan ging deze voorlangs of over, Voor Vermeer duurde de wedstrijd slechts één helft vanwege een kuitblessure die hij overhield aan een vervelende botsing met Alexandru Chipciu in de 37ste minuut. Jasper Cillessen kon hierdoor zijn Europese de buut maken in het shirt van Ajax. Dat gold ook voor de van Barcelona overgekomen Isaac Cuenca, die opviel door enkele flegmatieke acties op de rechterflank. Ondanks het feit dat Steaua voornamelijk speldenprik- jes uitdeelde, op twee grote kansen na, vond Frank de Boer dat de bezoekers goed speelden. 'Ik vond ons sterk, maar Steaua ook,' zei hij na afloop. 'Ze zetten veel druk en hielden dat lang vol. Langer dan ik had verwacht. Daardoor lag het tempo van de wedstrijd hoog.' In tegenstelling tot Steaua lukte het Ajax wel om gro te kansen te creëren in de eerste helft. De beste was in de 20ste minuut voor Kolbeinn Sigthórsson, die na een slepende schouderblessure voor het eerst sinds 12 augustus weer in de basis startte. Nadat Viktor Fischer hem na balverlies van Cornel Rapa had bediend, draaide de spits slim weg bij Florin Gardos, Zijn poging werd gekeerd door Steaua-doel- man Ciprian Tatarusanu. De doelman was echter kansloos op de kopbal van Toby Alderweireld in de 28ste minuut uit een vrije trap van de jarige Christian Eriksen. Diens voorzet was loepzuiver, perfect aan gesneden op het hoofd van zijn Belgische teamge^ noot, wiens fraaie kopbal linksonder in het zijnet verdween. Het was lang niet de eerste keer dat een centrale verdediger van Ajax in Europees ver band uit een spelhervat-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 28