GEEN GESLAAGDE 24 TERUGBLIK RodaJC Kerkrade kwam vooral naar de Amsterdam ArenA om te verdedigen. Het counterdoelpunt van Adil Ramzi leverde de Limburgers nog een punt op ook. De missie was na het puntenverlies van PSV te gen Vitesse (2-2, zaterdag) glashelder voor de Ajacieden. Een zege op laagvlieger RodaJC zou de achterstand op de Eindhovense koploper terugbren gen tot een enkel punt. Trainer Frank de Boer schonk aanwinst Isaac Cuenca het vertrouwen om die missie als een van de basisspelers te laten slagen. De huurling van FC Barcelona begon als rechtsbuiten. De aanvalslinie van Ajax werd gecompleteerd door spits Siem de Jong en linksbuiten Viktor Fischer. Niklas Moisander maakte na zijn schorsing zijn rentree. Stefano Denswil, die de Fin uitstekend had vervangen, bleef buiten de selectie. Bij Roda JC was de reservebeurt van Sanharib Malki op merkelijk te noemen. De topschutter (al goed voor tien goals) bekeek het duel 84 minuten lang vanaf de bank. 'Ik heb Ajax het eerste kwartier nog niet zo goed zien spelen,' complimenteerde Frank de Boer zijn Ajacieden na afloop. 'We waren toen heel dominant en creëerden veel kansen. Alleen wilde de bal er vaak nét niet in.' On danks Ajax' overmacht, uitgedrukt in veel Ajax-kansen en nog meer balbezit, toonden de Kerkradenaars zich lang onbuigzaam. De ploeg van Ruud Brood wachtte geduldig af onderwijl loerend op een counter óf goed wegkomend bij de moge lijkheden van de thuisploeg. Neo- international Daley Blind gleed een mega-kans vlak voor het doel van Filip Kurto wel erg ruim over de deklat. Christian Eriksen zag zijn inzet via Danilo over caram boleren. Het waren slechts twee van de talrijke kansen die Ajax in de eerste 35 minuten creëerde. 'Toen werd al duidelijk dat dit zo'n wedstrijd zou zijn waarin een doelpunt maar niet wilde vallen,' vervolgde de Ajax-trainer. Ondanks het overwicht zochten de Ajacieden met een kater de kleedkamer op na het rustsignaal. Uit een voorzet van Guus Hupperts bracht Christian Poulsen de bal bij het uitverdedigen onbe doeld bij Adil Ramzi, De oude en sluwe voetbalvos schoot vervolgens raak. De 0-1-tussenstand deed de veld- en kansenverhoudingen grof geweld aan. Om dat in de slotminuten voor rust Lasse Schone (kopbal op paal), De Jong (voorlangs) en Eriksen (vrije trap via Kurto naast) evenmin toesloegen was de Amsterdamse kater een feit. EERSTE AjAX-DOELPUNT Negen minuten na de hervatting was de gelijkmaker al een feit. Linksback Daley Blind, vaak opduikend als extra linksbuiten, tekende van dichtbij voor zijn eerste officiële Ajax-doelpunt. In het voorbereidende werk had Cuenca zijn grootste en meest waardevolle aandeel. De debu tant zette de aanval op, waarna hij een combinatie met Siem de Jong afrondde met een passje op Blind. Cuenca, die een gedreven, maar soms ook nog wat onfortuinlijke indruk achterliet, werd een kleine tien minuten later on-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 26