INTERVIEW 13 Madrid en Manuel Neuervan Bayern München. 'Maar het is niet zo dat die jongens mijn idolen zijn. Ik heb als keeper maar twee idolen en die zijn allebei gestopt. De ene was Oliver Kahn, vanwege zijn absolute winnaarsmentaliteit en zijn instelling. Hij werd gehaat door sommige van zijn tegenstanders en voor veel Nederlanders belichaamt hij misschien de "foute" Duitser, maar ik heb altijd genoten van zijn kwaliteiten als keeper.' En zijn andere idool? Dat is de huidige directeur marketing van Ajax. 'Edwin van der Sar. Die heeft zo'n geweldige uitstraling, nog steeds. Gisteravond na de wedstrijd kwam hij naar me toe om me te feliciteren en dan sta ik daar voor mijn gevoel nog steeds als een kleine jongen naast hem te stamelen. Hij blijft voor mij de beste keeper van de wereld.' De invalbeurt van 45 minuten tegen Steaua betekende voor Cillessen zijn Europese debuut voor Ajax. Hij keepte dit seizoen verder één wedstrijd in competitieverband: het thuisduel tegen VW-Venlo, toen Vermeer wegens ziekte verstek moest laten gaan. En verder is er dus het bekertoernooi, waarin hij net als vorig seizoen wel de eerste keuze is van Frank de Boer. 'Ik zie dat zeker niet als een zoethoudertje, nee. Het is voor mij een mooie kans om in serieuze wedstrijden voor volle stadions te laten zien wat ik in mijn mars heb. Ik probeer ervan te genieten. En daarbij hoop ik natuurlijk dat we als ploeg zo ver mogelijk komen. We gaan ervoor om op 9 mei met die beker in onze handen te staan.' Om zo verte komen, moet Ajax eerst zien af te rekenen met AZ. De halve finale van nu is een reprise van het beker duel dat vorig seizoen werd ontsierd dooreen incident met een toeschouwer die het veld oprende en AZ-doelman Esteban aanviel. 'Was dat niet gebeurd, dan hadden wij die wedstrijd gewoon gewonnen,' beperkt Cillessen zich tot het sportieve aspect. 'Want we waren die avond veel beter dan AZ.' Nu moest de wedstrijd worden overgespeeld, voor een publiek dat louter uit kinderen en hun begeleiders bestond, en werd Ajax alsnog uitgeschakeld. Jasper Cillessen in actie in het bekerduel tegen FC Groningen op 20 december 2012.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 15