BEWONDERAAR VAN OLIVER KAHN Jasper Cillessen Tandenknarsend moest hij toezien hoe zijn concurrent Kenneth Vermeer zich de laatste anderhalf jaar ontwikkelde tot een van de doelmannen van Oranje en de onomstreden eerste keus bij Ajax. Zelf moet Jasper Cillessen zijn voldoening voorlopig halen uit sporadische invalbeurten én uit het bekertoernooi, waarin hij wel de voorkeur van Frank de Boer krijgt. Een bekentenis: hij is een bewonderaar van Oliver Kahn. 'Kahn werd gehaat door sommige van zijn tegenstanders en voor veel Nederlanders belichaamt hij misschien de "foute" Duitser, maar ik heb altijd genoten van zijn kwaliteiten als keeper.' Tekst Maarten Dekker Het is de ochtend na Ajax - Steaua Boe karest en een voldane grijns verraadt de gemoedstoestand van Jasper Cillessen. Waar de doelman na afloop van een training doorgaans in betrekkelijke ano nimiteit de kleedkamer opzoekt, zelden gehinderd door belangstellende journalisten of op handtekeningen jagende fans, daar lijkt nu iedereen iets van hem te willen.Vreemd is dat niet, na zijn drie kwartier durende invalbeurt tegen de koploper van Roemenië, waarin hij een paar puike reddingen verrichtte en er zo mede voor zorgde dat Ajax schadevrij en met een prima uitgangspositie (2-0) aan de return kon beginnen. Zo'n glansrol zou hij elke week wel willen vertolken, op het hoogste niveau, voor een vol stadion, met de schijn werpers op zich gericht. Met dat doel voor ogen kwam Cillessen ruim anderhalf jaar geleden ook naar Amsterdam, om met Kenneth Vermeer te strijden om een vaste plaats onder de lat in Ajax IHet is anders gelopen dan hij voor ogen had toen hij destijds zijn handtekening onder een vijfjarig contract zette.'Ik kan onmogelijk tevreden zijn met waar ik nu sta,' draait de 23-jarige sluitpost niet om de hete brei heen. 'Ik ben hier gekomen om eerste keeper te worden en dat wil ik nog steeds. Het is ergens wel een dubbel gevoel, want aan de ene kant ben ik wel een betere keeper geworden, maar uiteindelijk gaat het erom dat je dat wekelijks aan een groot publiek kunt laten zien, Dat dat nu niet kan, is af en toe vreselijk lastig.' VOOR DE LEEUWEN Ergens was het misschien onvermijdelijk dat Cillessen ooit een pas op de plaats moest maken, gezien het duizeling wekkende tempo waarin zijn carrière zich aanvankelijk ontwikkelde. Vanuit het ogenschijnlijke niets werd hij tweeënhalf jaar terug als vervanger van de geblesseerde Gabor Babos voor de leeuwen gegooid bij NEC. Als jongen uit de buurt, die er op dat moment al tien jaar in de Nijmeegse jeugdopleiding had opzitten, etaleerde hij

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 12