TWEEDE DANKZIJ S* 26 TERUGBLIK WUDSCHUT Zonder tot echt groots voetbal te komen won Ajax te uitwedstrijd bij VVV-Venlo uiteindelijk probleemloos met 3-0. De nederlagen van FC Twente en Vitesse gaven de Amsterdamse zege extra glans. Ajax moest het in zc jax in Venlo stellen zonder de ge schorste Niklas Moisan- der. De Fin werd in het hart van de Amsterdamse defensie vervangen door Stefano Denswil, wiens voornaamste taak was WV-spits Uche Nwo- for te schaduwen en van scoren af te houden. De fysiek sterke Denswil speelde een uitstekende wedstrijd. 'Hij heeft fout loos gespeeld,' sprak De Boer naderhand over zijn jonge, maar toch al opval lend volwassen voetballende centrumverdediger. De Amsterdammers incasseerden direct na het eerste fluitsignaal van arbiter Ruud Bossen een heus openings- offensieije van VW-Venlo, Bryan Linssen opende al in de eerste minuten de aanval met een woest schot dat naast verdween. Als de actieve Barry Maguire enkele mi nuten later iets zorgvuldiger had gemikt, had hij Nwofor met zijn assist wellicht wél voor Kenneth Vermeer gezet. De voorzet bereikte de Nigeriaan echter niet. Na een reeks kansen en kansjes voor de gasten, waarbij vooral spits Siem de Jong vaak betrokken was, leverde Christian Eriksen na een dik half uur een gouden steek bal af. De Deen mikte zuiver en zag hoe eindstation De Jong zeer fraai controleerde en vervolgens koelbloedig afrondde: 0-1De Amsterdamse voorsprong bij rust was gezien de veldverhoudingen volkomen terecht. DIKKE VOLDOENDE Net als eerder dit seizoen in de ArenA (2-0) hadden de dapper strijdende mannen van Ton Lokhoff opnieuw weinig in te brengen tegen de landskampioen, Daley Blind behoorde tot de Ajacieden die prima werk lever den voor de ploeg. De linksback speelde stabiel (op een enkele riskante terugspeelbal na) en vol vertrouwen, terwijl hij ook aanvallend weer bijdroeg. Het spel van Blind stond symbool voor het stabiele spel dat Ajax in Venlo liet zien. Zonder een moment écht te imponeren speelden de Ajacieden een dikke voldoende bij elkaar. Nwofor had de Limburgers een uitstekende dienst be wezen als hij zijn kopbal vlak na rust onder in plaats van over de lat had gemikt. De Nigeriaan knikte op aange ven van Maquire slordig over en liet de gasten goed wegkomen. Rechtsbuiten Jody Lukoki schoot een tegen stoot later voorlangs het doel van Niki Maenpaa. Op het hobbelige veld ontspon zich een rommelige, maar levendige tweede helft, Viktor Fischer schonk de gasten na een uur spelen een tweede treffer door van buiten de zestien oogstrelend en doeltreffend uit te halen. De jonge Deen was daarvoor nagenoeg onzichtbaar ge weest. Met Ajax' tweede doelpunt was het competitie- treffen vroegtijdig beslist. 'Ik heb een heel goed Ajax gezien,' complimenteerde De Boer zijn spelers na afloop ruimhartig. 'Zeker na de 0-1 zijn we niet meer in de problemen geweest. Op

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 26