PIJNLIJKE ZEPERD Bil 22 TERUGBLIK In de Celredome leek de overwinning na een dik uur spelen binnen handbereik, maar leed Aiax uiteinde- lijk pijnlijk puntenverlies in de strijd om het kampioenschap. Een doldriest Arnhems kwartiertje werd de Amsterdammers fataal. Frank de Boer had zijn elftal na de glansrijk gewon nen Klassieker nauwelijks aangepast. Viktor Fischer kreeg opnieuw het vertrouwen als startende links buiten. Joël Veltman was wel een nieuw Ajax-gezicht in de startopstelling. Omdat Ricardo van Rhijn was ge schorst (na rood in de Klassieker) nam Toby Alderwei- reld zijn plek als rechtsback in. 'De keuze voor Toby als rechtsback is simpel, legde De Boer zijn keuze vooraf uit. 'Alderweireld speelt bij België ook op die positie.' De taakverdeling bij de regerend landskampioen was verder glashelder. Spits Jonathan Reis werd beurtelings geschaduwd door Veltman en Niklas Moisander. Het Wilfried Bony-loze Vitesse (de topscorer is actief in het toernooi om de Afrika Cup) moest verder via verde digers Blind, Alderweireld en middenvelder/controleur Christian Poulsen het scoren worden belet. De gerou tineerde Deen liet zich regelmatig terugzakken om de laatste linie extra van dienst te zijn. Veltman beschaam de het vertrouwen van zijn trainer geen moment. De rechter centrale verdediger is een meer dan betrouwba re stand-in. Vitesse deed zonder zijn topschutter in het eerste uur slechts bij vlagen terugdenken aan de ploeg die Ajax eerder dit seizoen de baas was in Amsterdam. De Ajacieden begonnen goed aan het duel, dat pas na een half uur ontbrandde. Uitblinker Kenneth Ver meer leidde de Amsterdamse openingstreffer in met een prachtige redding. Oud-Ajacied Jan-Arie van der Heijden kon van heel dichtbij vol uithalen, maar zag de Ajax-doelman cruciaal redden. Drie minuten later lag de bal wel achter Piet Velthuizen. Een doelpoging van Lasse Schone werd onderweg van richting veranderd door Guram Kashia, waardoor de gasten ietwat lucky op voorsprong kwamen. SCHAAKSPEL De Amsterdammers hadden ook vlak daarvoor over geluk weinig te klagen. Van der Heijden ging naar het gras in de zestien, maar scheidsrechter Bas Nijhuis liet doorspelen. In het voorgaande half uur had het duel tus sen de titelkandidaten veel weg van een schaakspel. Een potje schaak met sensationele uitschieters. Zo bracht Velthuizen na het eerste kwartier redding op een in zet van spits Siem de Jong. Nauwelijks een minuut later verijdelde Vermeer de schietkans van Rpnatn Iharra

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 22