GROTE WINNAAR BII I 20 TERUGBLIK De hervatting van de competitie verliep uitstekend voor Ajax. In de Amsterdam ArenA was de ploeg met 3-0 te sterk voor Feyenoord. Viktor Fischer (2x) en Christian Eriksen waren trefzeker namens Ajax. Ajax werd de grote winnaar van het weekeinde. De eerste competitieronde van 2013 verliep werkelijk op bijna alle fronten naar wens voor Ajax. Na het puntenverlies van PSV, FC Twente en Vitesse op vrijdag en zaterdag bracht Ajax concurrent Feyenoord zondag een nederlaag toe. Daardoor nader de Ajax koploper FC Twente tot op een punt. In de verbouwde ArenA - met aan de westzijde tot aan het veld doorlopende zitplaatsen en in de hoofdtribune geïntegreerde dug-outs - werd de Klassieker voorafge gaan door een indrukwekkende minuut stilte voor het overleden erelid Wim Schoevaart. Het muisstille sta dion van vlak voor de aftrap vormde een levensgroot contrast met het geluid dat tijdens de eerste helft van de tribunes kwam. Het recordaantal van iets meer dan 53.000 toeschouwers spinde van genot tijdens de wer velende eerste 45 minuten. Viktor Fischer was met twee goals de grote man. Net als voor de winterstop tegen PSV eiste de achttienjarige Deen ook in de topper tegen Feyenoord een hoofdrol op. Al na zes minuten en vier seconden bracht Fischer de ArenA voor het eerat in extase. Op aangeven van Niklas Moisander liet hij eerst Daryl Janmaat zijn hakken zien om vervolgens Feye- noord-keeper Nulder te omspelen: I -0. Een minuut na de I -0 kregen de gasten een levensgrote kans op de gelijkmaker. Lex Immers had de l-l op zijn schoen, maar Kenneth Vermeer redde prima. Het was de beste kans van Feyenoord voor rust, Ajax was beduidend sterker en gevaarlijker. Christian Eriksen had de Deense productie in de tiende minuut al kunnen verdubbelen, maar het ontbrak hem op dat moment aan de verfijning en scherpte die zijn landgenoot even daarvoor wel toonde. ONDERCONTROLE I Frank de Boer 'Het eerste kwartier wa ren we gelijkwaardig, maar daarna hadden we de wed strijd onder controle. Met name verdedigend stonden we heel goed. Ik ben zeer tevreden met het resultaat, maar ook met het vertoonde spel. Al denk ik dat we nog een stuk beter kunnen. Ik zie heel veel vertrouwen in het team. Laten we hopen dat we dat gevoel zo lang mogelijk kunnen behouden.' Het verschil op het veld bleek groter dan de marge op de ranglijst. Daar stonden Ajax en Feyenoord vooraf exact gelijk qua punten. In de ArenA toonde Ajax zich echter duidelijk de meerdere van de Rotterdammers. Dat werd nog eens onderstreept toen routinier Joris Mathijsen vijf minuten voor rust slordig in de fout ging. De 84-voudige international verspeelde de bal vlak voor zijn eigen doel aan Fischer die daar vervolgens wel raad mee wist: 2-0. De aanvaller uit Aarhus had zich een hal ve minuut later zeifs onsterfelijk kunnen maken toen hij ook nog een derde doelpunt op zijn schoen had. Die derde goal kwam er halverwege de tweede helft alsnog. Niet de inmiddels vervangen Fischer, maar diens landgenoot Christian Eriksen zette zijn handtekening on der de 3-0. Zijn indraaiende vrije trap belandde precies tussen de palen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 20