INTERVIEW 15 de eerste na de winterstop, tegen Feyenoord, Een duel waar heel Nederland naar keek, was door twee goals van Fischer al bij rust bijna in Amsterdams voordeel beslist. De gemiddelde achttien jarige had op zo'n moment met zijn hoofd in de wolken gelopen. Zo niet Viktor Fischer, die de di verse cameraploegen na afloop van de Klassieker buitengewoon zelfkritisch te woord stond. En kijk ook nog eens naar zijn reactie vo rige week, nadat hij Ajax in Venlo op 0-2 had gezet tegen VW. Een prachtig schot na een heerlijke aanval, daar niet van. Maar uit de manier waarop Fischer juichte, sprak bovenal frustratie over de vele dingen die tot dat moment fout waren gegaan. Natuurlijk, je kunt zeggen dat hij pas achttien jaar is, dat hij misschien wel rijkelijk voorloopt op schema door nu al een min of meer vaste waarde in Ajax I te zijn. Maar daar wil Fischer zelf niets van weten, ruim anderhalf jaar nadat hij zich voor het eerst in Amsterdam meldde. De Deen kwam er terecht op voorspraak van John Steen Olsen, de scout die namens Ajax de Scandinavische vel den afstruint op zoek naar exceptionele talenten. Het hielp ook dat hij kort daarvoor Saren Lerby in de arm had genomen als zaakwaarnemer, iemand die Fischer uit de eerste hand kon vertellen over het reilen en zeilen in het Europese topvoetbal én vooral bij Ajax. 'Ik ben hier op bezoek geweest met mijn ouders. We hebben een kijkje genomen op de Toekomst; in de kantine, de kleedkamers, de fitnessruimte. En de dag erna hebben we een wedstrijd bekeken van de AItegen FC Groningen.' Lachend: 'Die wedstrijd was echt verschrikkelijk slecht, haha. Gelukkig was ik toen al overtuigd.' Hij legt uit dat Ajax in zijn optiek een tamelijk unieke positie inneemt, als grote club, met dito stadion, in een betrekkelijk klein voetballand. Zo bezien vormt het de ideale tussenstap voor spelers uit bijvoorbeeld Scandi navië, een perfecte plek om door te groeien en latent talent tot volle wasdom te laten komen, tot het moment Viktor Fischer opent de score tegen Feyenoord. FOTO: GERARD VAN HEES waarop mogelijk de echte topclubs in het huidige Euro pese voetbal aan de deur kloppen. Fischer 'Hier bij Ajax speel je elke twee weken voor 55.000 mensen, of hoeveel het er tegenwoordig ook mogen zijn. Dat is echt uniek voor een competitie van deze omvang. En dan nog de wedstrijden in de Champions League, op het allerhoogste niveau. Alleen al van die ervaringen kun je als jonge speler heel snel heel veel beter worden.' SPECTACULAIR DEBUUTjAAR Na een spectaculair debuutjaar in de Alwaar Fischer vooral doorzijn prestaties in de Europese wedstrijden al enige naam maakte, haakte hij afgelopen zomer tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen aan bij het eer ste elftal - conform zijn eigen stappenplan. Een debuut in de wedstrijd tegen PSV om de Johan Cruijff Schaal leek naadloos te passen in zijn stormachtige ontwikkeling, maar vanaf dat moment werd het even stil. Het was een periode waarin twijfels bezit namen van zijn bovenkamer, bekent Fischer. 'Waar ligt het aan? Komt het vanzelf weer goed, is het een kwestie van tijd? Daar was ik voortdurend mee bezig. Ik speelde rond die tijd een paar heel slechte wedstrijden, ook in de Al, terwijl ik daar eigenlijk de beste had moeten zijn.' Uiteindelijk vocht hij zich terug, in zekere zin tegen zijn natuur in. 'Het klopt dat ik het vooral van spontaniteit en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 15