IN MEMORIAM WIM SCHOEVAART 4 DE AFTRAP 24 maart 1918 - I januari 2013 Ajax-erelid Wim Schoevaart is dinsdag 1 januari op 94-jarige leeftijd overleden. Schoevaart was al sinds 1930 lid van Ajax. In 19B8 werd hij benoemd tot erelid van de club. Ter nagedachtenis van de heer Schoevaart wordt vanmiddag voorafgaand aan Ajax - Feyenoord een minuut stilte gehouden en zullen de spelers van Ajax rouwbanden dragen. Wim Schoevaart was afkomstig uit een prominente Ajax-familie. Zijn vader Frans was voorzitter, zijn oom Jan commissaris en vice-voorzitter. Beiden hadden in Ajax I gespeeld en werden later tot erelid benoemd. Wim Schoevaart werd op 19 september 1930, twaalf jaar oud, lid van Ajax, waar hij ging voetbal len en cricketen. Hij bracht het tot het be- loftenelftal van Ajax. De cricketsport be oefende hij gedurende dertig jaar. Na zijn actieve peri ode diende Schoe vaart de club in tal van bestuurlijke functies. Hij vervulde jarenlang de veelomvattende functie van wedstrijd secretaris senioren voetbal en had onder andere zitting in de elftallencommissie, de ledenraad, de enquê tecommissie en de commissie-Gianotten, die in 1988 de taak had een nieuw be stuur te formeren. Wim Schoevaart werd in I975 benoemd tot lid van verdienste en in 1988 tot erelid. In dat jaar legde hij als zeventigjarige zijn functies neer, maar hij bleef op tal van gebieden actief binnen de club. Zelf zei hij: 'Ik ben geen suppor ter/ik ben clubman, met brede belangstelling voor alle elftallen en alle leden. Ik loop al lang mee, maar ik ben geen meeloper. Die zijn er al genoeg.' Na zijn 'pensionering' als functionaris behield Schoe vaart - in zijn eigen omschrijving 'als hobbyist' - een halve weektaak aan zijn Ajax. Hij ontving, samen met zijn in 2012 overleden kameraad en mede-erelid André Kraan, de scheidsrech ter en het bestuur van de tegenstander bij de wedstrijden van zowel Ajax I als Jong Ajax. Hij beheerde de prijzenkast en het ar chief, had zitting in de Erfgoedcommissie en het Bordjesclub-comité en beantwoordde, sa men met zijn vrouw, de fanmail die bij Ajax in grote hoeveelheden binnenkwam. Zijn ijzeren geheugen en grote betrokkenheid bij alle aspecten van de club maakten Schoe vaart tot de cultuurbe waarder van Ajax. Zijn innemende persoonlijk heid, warme belangstel ling voor anderen en droge humor maakten 'meneer Schoevaart' tot een buitengewoon geliefde en geres pecteerde clubgenoot voor vele generaties Ajacieden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 4