AJAX DOET ZICHZE 30 TERUGBLIK Ajax is er niet in geslaagd om 2012 met een goed gevoel af te sluiten. Ondanks een enorme reeks aan kansen kwam Ajax op bezoek bij FC Utrecht niet verder dan 0-0. et hoofdschudden Het nootdschudden van Siem de Jong sprak boek delen halverwege. Terwijl de spelers de kleedkamer opzoch ten ging het vooral over de gemiste kansen van Ajax. Want ondanks het feit dat Ajax drie kwartier lang heer en meester was geweest, stond nog steeds de nul op het scorebord. Ajax speelde net als'drie dagen eerder in Groningen dominant voetbal en cre- eerde daarmee legio kansen. Het enige wat eraan ontbrak was een doelpunt. En dat kwam Ajax uitein- delijk duur te staan. Want na de I -1 in de Amsterdam ArenA verspeelde Ajax voor de tweede keer dit sei zoen punten tegen FC Utrecht. De knappe bekerzege van drie maanden geleden bleek daarmee slechts een uitzondering op de regel van de laatste jaren, waarin Ajax bijna structureel punten laat liggen tegen Utrecht. Met name Siem de Jong, Viktor Fischer en Derk Boerrig- ter doken voor rust geregeld voor het doel van Robbin Ruiter op. De ene kans was nog groter dan andere. Zo had De Jong al na vijf minuten de openingstreffer op zijn schoen na een foute terugspeelbal van Jan Wuytens. De spits van Ajax verzuimde zijn vrije doortocht naar het doel van Utrecht met een doelpunt te bekronen. Ook Boerrigter had de I -0 in de eerste helft een paar keer op zijn schoen. Met zijn schot tegen de lat was hij tien minuten voor rust het dichtst bij een treffer. Op een klein offensief halverwege de eerste helft na stelde Utrecht daar vrijwel niets tegenover. Het enige gevaar lijke moment ontstond uit een vrije trap van Adam Sa- rota, maar Kenneth Vermeer reageerde alert op die bal. Frank de Boer: 'Ondanks het feit dat we niet scoorden ben ik wel blij dat we Utrecht voor rust helemaal van de mat hebben gespeeld. Je wordt er alleen wel een beetje moedeloos van als vervolgens de ene na de an dere kans om zeep wordt geholpen. We hebben ze ker zes a zeven honderdprocentkansen gekregen. Dan moet je gewoon scoren. We maakten echter steeds de verkeerde keuzes. We gaven de bal af als we moes ten schieten en andersom.' WOORD AAN UTRECHT Zo gemakkelijk als voor rust ging het in de tweede helft ineens niet meer voor Ajax. Na de entree van invaller Edouard Duplan leek Utrecht weer wat meer op de ploeg die Ajax normaal gesproken in de Galgenwaard treft. Bij Ajax ging het precies andersom. Buiten twee kansen voor Fischer om was het woord vooral aan Utrecht. En aan Vermeer. De doelman van Ajax rea geerde uitstekend toen Duplan na een uur spelen een gevaarlijk schot loste. Zes minuten later stond Vermeer opnieuw goed opgesteld toen Kali een poging waagde. Met de klok en Utrecht-doelman Ruiter als voornaam ste tegenstanders stevende de wedstrijd daarna op 0-0 af. Met Danny Hoesen als vervanger van de moegestre den Fischer gokte De Boer in de laatste tien minuten op een slotoffensief van Ajax. Het sorteerde geen ef fect meer. Ook toen Utrecht in de slotminuten met tien man kwam te staan (twee keer geel Bulthuis) kon Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 30