AJAX HOUDT HET LANC 26 TERUGBLIK Ajax maakte het vooral zichzelf lastig in het Koning Willem II Stadion. Na een droomstart en een 0-2-voor- sprong mocht Willem II toch lang hopen op een stunt. rank de Boer koos ook in Tilburg voor Danny FHoesen als zijn startende spits. Lasse Schone fun geerde als controleur op het middenveld. Vooral in de eerste zestien minuten voltrok zich een merkwaar dig schouwspel, met soms zelfs licht absurdistische trek jes. Het schot vanuit de tweede lijn waarmee Siem de Jong in de korte hoek raak schoot, bezorgde Ajax al na elf minuten een verdiende voorsprong: 0-1Het treffen leek al vroegtijdig beslist toen Danny Hoesen de bal drie minuten later in het door doelman David Meul verlaten doel schoof: 0-2. In plaats van de wedstrijd rustig te controleren, lieten de Ajacieden de Tricolores terugkomen. Twee minuten na de treffer van Hoesen gleed Aurélien Joachim de bal voorbij Kenneth Vermeer. Het gemak waarmee de Wil lem ll-spits kon toeslaan, verried onoplettendheid in de Ajax-defensie. Tilburgse hoop flakkerde plots weer op, onder het inmiddels donkere hemeldak. Siem de Jong kon het foutje goedmaken, maar hij zag zijn inzet vlak voor de doellijn gekeerd worden. De verrassing was kort daarop helemaal compleet toen Genaro Snijders Ajax' laatste linie eenvoudig ontweek, na een splijtende steekpass van Danny Guijt. Snijders was eerder bij de bal dan de uitstormende Vermeer: 2-2. In het Koning Willem II Stadion leek zich, in de voorlaatste speelronde voor de winterstop, een heus mirakel af te spelen. BEVRIJDENDE TREFFER Willem II leek op weg naar een onvervalste stunt. Vlak na rust waren de Tilburgers zelfs dicht bij een derde tref fer, maar werd een passje van Joachim op de vogelvrije Snijder op het laatste moment onderschept Linksbui ten Viktor Fischer leek zijn slalom aan de overzijde van het veld te bekronen met een doelpunt, maar ook deze kans smoorde vlak voor de doellijn, Het lage tempo en de slordigheid die Ajax' spel vooral na rust kenmerkten, maakten de jacht op de vurig gewenste 2-3 er niet sim peler op. Niklas Moisander tekende twintig minuten voor tijd uiteindelijk voor de beslissende en bevrijdende derde Ajax-treffer. De Fin sloeg koelbloedig toe uit een, door geschoten, comer van Christian Eriksen. Routinier Chris tian Poulsen verving daarna Hoesen als extra slot op de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 26