ZEGE IN LAATSTE THIPI 24 TERUGBLIK Ajax heeft de laatste thuiswedstrijd van 2012 gewonnen van FC Groningen. In de Amsterdam ArenA ontrolde zich een schouwspel dat slechts bij vlagen boeide en de winterse koude nauwelijks verdreef. Treffers van Derk Boerrigter en Lasse Schone plus het debuut van Lucas Andersen waren spaarzame hoogtepunten. De wedstrijd begon met een indrukwekkende minuut stilte ter nagedachtenis van de ten ge volge van geweld overleden grensrechter Ri chard Nieuwenhuizen. De spelers en het arbitrale trio droegen rouwbanden. Lasse Schone was de vervanger van Christian Poulsen, die aan het duel tegen Real Madrid een hamstringbles sure had overgehouden. Tegen Groningen slaagden de Ajacieden er slechts af en toe in te imponeren. Het tempo lag steevast (te) laag, terwijl ook de passsing vaak slordig was. De Groningers mochten na een klein kwar tier spelen niet klagen over een beslissing van scheids rechter Richard Liesveld. Virgil van Dijk kreeg slechts geel nadat hij Derk Boerrigter in volle vaart had gehaakt binnen de Groningse zestien. Liesveld kon niets anders dan Ajax een penalty geven, maar had Van Dijk daarbij ook gemakkelijk met rood weg kunnen sturen. Siem de jong slaagde er niet in het buitenkansje te verzil veren. De Ajax-captain schoot slap in en zag zijn penalty gestopt door Luciano da Silva. In de rebound mikte De Jong ruim over. Ajax bleef het Groningse doel wel op zoeken, Twee minuten na zijn misser vanaf elf meter kopte De Jong nipt naast. Een schot van rechtsbuiten Boerrigter zeilde over het doel. Van Dijk speelde na een half uur opnieuw een dubieuze rol toen hij een voorzet vanaf links van Da ley Blind totaal verkeerde raakte. De onbedoelde doelpoging eindigde op het dak van het Groningse doel. Ondanks het weinig over tuigende Amsterdamse spel kon er in de eerste helft toch een Ajax-treffer worden gevierd. Boerrig ter knalde kort voor rust hard raak: 1-0. Het voorwerk van Blind (voorzet) en spits Danny Hoesen (afleggen) verdienden zeker ook een een/olie vermelding. OPNIEUW EEN PENALTY Waar het venijn voor rust lang op zich liet wachten, was het na de pauze wél snel raak. Ricardo van Rhijn mikte zijn kanonskogel op de lat en leidde de 2-0 daarmee in direct in. In de rebound van de pegel van de rechtsback werd De Jong door Kees Kwakman licht vastgehouden. Liesveld floot opnieuw voor een penalty. Lasse Schone deed wat De Jong eerder naliet: scoren vanaf de straf schopstip (2-0). Eriksen had een eervolle vermelding kunnen verdienen als hij de crosspass van Toby Alderweireld na een prima aanname wél in het Groningse doel had gelobt. De boogbal van de middenvelder eindigde achter in plaats van in het doel. De naam van Lucas Andersen staat na het duel met FC Groningen wel blijvend in de wed- strijdkarakteristieken vermeld. De Deen maakte in de 79ste minuut zijn officiële Ajax-debuut als vervanger van Danny Hoesen. Andersen had zijn debuutwedstrijd met een treffer van een gouden randje kunnen voorzien. De Ajacied mikte zijn inzet helaas op de paal. De entree en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 24