Niet alleen voor het FC Utrecht-pu bliek, maar ook bij de achterban van Adam Sarota in Australië leeft de kraker met Ajax. De Amsterdammers hebben in zijn geboorteland een goede naam. "Mijn familie en vrienden zijn extra gespannen voor deze wedstrijd." Adam Sarota is bezig aan een goed seizoen bij FC Utrecht. De rechtermiddenvelder heeft sinds deze voetbaljaargang een vaste plek veroverd in het elftal van Jan Wouters. Het feit dat hij vertrouwen krijgt van zijn trainer, doet de Australiër goed. "Als ik niet gebles seerd ben, sta ik in de basisploeg. Dat geeft vertrouwen, iets dat elke speler nodig heeft." Teamspirit De reden waarom de ploeg voetballend zo goed in elkaarzit, schrijft Sarota toe aan de steun aan elkaar in het veld. "Als iemand uit positie is, vult de ander dat in. We zijn ervoor elkaar en er heerst een enorme teamspirit. Vertrouwen in onszelf hadden we al, maar we laten nu ook zien dat we een goede ploeg hebben en boeken resultaten." Een extra compliment wil Sarota maken aan inspanningsfysioloog Pim Koolwijk. De Aus traliër vindt dat de ploeg ook enorm fit is en daar is Koolwijk voor een groot deel verant woordelijk voor. "We worden soms wel boos op hem", lacht de middenvelder. "Maar we zijn gewoon allemaal conditioneel heel sterk." Australische trekjes Sarota voelt zich thuis in Nederland. Maar zijn Australische roots verloochent de mid denvelder niet. "Wij Australiërs relaxen ge woon veel en nemen alles niet té serieus. In Nederland is iedereen erg punctueel. Sinds ik twee afspraken gemist heb en daar op werd aangesproken, kom ik bijna altijd op tijd", vertelt hij met een brede glimlach. Toch kan hij nooit helemaal wennen aan het wisselvallige Nederlandse klimaat dat deze maanden wordt gedomineerd door sneeuw en regen. "De vier seizoenen komen hier soms in één dag voorbij! Het is altijd lastig om in te schatten wat je 's ochtends moet aantrekken. Mijn vader komt weliswaar uit Polen, dus helemaal nieuw is het niet. Maar aan een temperatuur van min vijf kan ik niet wennen." Drie 'Aussies' Tijdens het duel met AZ zorgden de drie Australiërs in Utrechtse dienst voor een 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 5