"HOUD JE KOPPIE Frank van der Vlies (49) is al jarenlang supporter van FC Utrecht. Frank zit P in het bestuur van de SupportersVer- r* eniging en is verantwoordelijk voor al- gemene zaken en beveiliging. Naast een igoed resultaat hoopt hij op een rustige middag. "Het is belangrijk dat de sup porters zich niet laten provoceren." Met de huidige zesde plek van FC Utrecht is Frank zeer tevreden. Met name de manier waarop jonge spelers het oppikken, spreekt hem aan. "FC Utrecht-publiek is vaak kri tisch. Helaas zijn vorig jaar wat jongens verguisd, maar die vertolken dit seizoen een voortrekkersrol. Als ze het goed doen, zie je wel dat het publiek dat waardeert." Zwaard van Damocles Dat het belang van de wedstrijd tegen Ajax op verschillende vlakken groot is, be seft hij als geen ander. "Het zwaard van Damocles hangt ons boven het hoofd. Te gen onze supporters wil ik zeggen: 'houd je koppie erbij'. Laat je niet provoceren. Voor iemand van 49 is dat soms wat mak kelijker te relativeren dan voor jongeren." Positief ondersteunen en het uitblijven van spreekkoren is iets waar iedereen op hoopt. "Het is veel leuker om creatief te zijn, zon der de spreekkoren. Die zijn kwetsend en op de man gericht. Dat is niet van deze tijd en past niet bij FC Utrecht." Frank heeft vertrouwen in een positief resul taat. "Deze wedstrijd brengt altijd speciale krachten bij onze spelers naar boven. Kijk naar het duel van twee jaar terug, waarin Utrecht sterk was en Ajax met 3-0 overklaste."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 29