INTERVIEW 17 Danny Hoesen luisterde zijn eerste optreden in de Eredivisie, tegen VW-Venlo, op met een doelpunt. MOOIE CIJFERS Van de glamour in Londen naar de grauwe realiteit in Limburg: het was nogal een overgang. En in zekere zin ook terug naar af Maar zo bekeek Hoesen het geen seconde, zegt de zoon van een Marokkaanse vader en een Nederlandse moeder. 'Thuiskomen is altijd een fijn gevoel. We hebben er met Fortuna een mooi sei zoen van gemaakt, waarbij ik veel heb kunnen spelen en belangrijk kon zijn voor het elftal. Fortuna was de jaren daarvoor altijd onderin ge ëindigd en nu kwamen we maar een paar punten tekort voor de play-offs.' De statistieken van Hoesen zelf: dertien doelpunten en negen assists, in 33 wedstrijden. Die mooie cijfers, die ook de nieuwe Ajax-directeur Mare Overmars niet waren ontgaan en Hoesen afgelopen zomer dus een spectaculaire transfer naar Amsterdam opleverden, had hij niet kunnen realiseren zonder zijn tijd bij Fulham, denkt de aanvaller. Natuurlijk: zijn Engelse avontuur is ach teraf bezien niet geworden wat hij er ooit van hoopte. Maar Hoesen koestert vooral de positieve punten. 'Ik ben daar een betere voetballer geworden. Volwassenen sterker en slimmer. En wijzer. Ik heb geleerd dat in het voetbal geluk en concurrentie twee enorm belangrijke factoren zijn, die mede bepalen of een jonge speler ergens, slaagt. Je kunt het nooit helemaal zelf afdwingen.' Of het zijn droom is ooit alsnog in de Premier League te spelen? Hoesen schudt zijn hoofd. 'Ik zou in de toekomst heus wel in Engeland willen voetballen, maar ik ben totaal niet van het plannen of van het dromen. Ik zit pas net bij deze fantastische club, waar ik al veel meer gespeeld heb dan waar ik vooraf rekening mee had gehouden. In die zin leef ik op dit moment in een droom.' VIJFTIGDUIZEND MAN PUBLIEK Die 'droom' begon op 3 oktober, toen de 21 -jarige aan valler als invaller zijn debuut maakte in Ajax Inota bene op het hoogst mogelijke podium, tegen een tegenstander van naam en faam: in de UEFA Champions League, tegen Real Madrid. Iets andere koek dan een potje tegen pakweg FC Emmen, AGOW of Almere City in de Jupiler League. Anderhalve maand later volgde ook zijn ontgroening in de vaderlandse competitie. En hoe. Hoesen, twintig minuten voortijd de vervanger van Christian Eriksen, luisterde zijn eerste optreden in de Eredivisie op met een goal, de 2-0 tegen VW-Venlo. Inmiddels staat zijn teller op drie, want ook tegen Borussia Dortmund en PSV scoorde de Limburger, die stilaan tot de vaste waarden in het elftal van trainer Frank de Boer gerekend mag worden. 'Toen ik hier kwam, wist ik wat me te doen stond. Ik moest eerst acclimatiseren, wennen aan de club, aan de mensen, niet alleen aan mijn medespelers. Ik zou beginnen bij Jong Ajax, met als doel van daaruit door te groeien en speelminuten in het eerste elftal te gaan maken. Dat ik nu al zo ver ben gekomen, had ik niet verwacht. Natuurlijk: je hoopt dat het voorspoedig gaat, dat het meezit en dat je dat zelf ook afdwingt. Ik kan alleen maar blij zijn met hoe het nu gaat.' Dat betekent geenszins dat hij nu op zijn lauweren kan rusten, beseft Hoesen. 'Ik heb nog een hoop te leren en te verbeteren. Als voetballer ben je daar sowieso nooit klaar mee. Laat staan als je pas 21 jaar bent en van een club uit de Jupiler League komt. Sommige dingen gaan

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 19