'lk heb geleerd dat in het voetbal geluk en concurrentie twee enorm belangrijke factoren zijn, die mede bepalen of een jonge speler ergens slaagt. Je kunt het nooit helemaal zelf afdwingen' 16 INTERVIEW De contacten met sommige collega's waren maar kort, want zoals ook elders regeert in het Engelse voetbal vooral de waan van de dag, ondervond Hoesen bij Ful- ham. 'Als de resultaten tegenvallen, worden er al snel nieuwe spelers gekocht. Voor jouw eigen speeltijd kan dat gevolgen hebben, maar ook sociaal gezien. Er kan bij wijze van spreken morgen iemand anders naast je in de Finse voetbal was van een dusdanig pover niveau dat het nauwelijks waardevolle lesstof opleverde. En erger natiën wedstrijden voor HJK raakte Hoesen geblesseerd. 'Een heupblessure, een beetje vergelijkbaar met wat Davy Klaassen nu heeft.' Terwijl hij dus een ervaring rijkeren met een conditionele voorsprong op zijn collega's aan de voorbereiding bij Ful- kleedkamer zitten, terwijl een andere jongen plotseling op huurbasis ergens anders speelt.' En de carrousel der trainers draaide al even rap: in de drie jaar die Hoesen op Craven Cottage doorbracht, passeerden Roy Hodgson, Mark Hughes en Martin Jol de revue. INVESTEREN IN JEZELF Aan het einde van zijn eerste seizoen bij Fulham kwam de club met het voorstel het Nederlandse talent te verhuren. Opvallend genoeg niet na, maar tijdens de zomer. 'Roy Hodgson was bondscoach van Finland geweest en hij had nog wat connecties in dat land. De competitie loopt daar anders dan bij ons, omdat er in de winter niet gevoetbald kan worden. In Engeland waren nog maar twee wed strijden te gaari*ên ik begon juist fit en in vorm te raken, Hodgson leek het een goed idee dat ik die lijn doortrok, in plaats van op vakantie te gaan zoals de andere spelers.';? En zo kwam Danny Hoesen uit Heerlen plotseling in Helsinki terecht, bij de Finse recordkampioen HJK. 'Ik keek eigenlijk wel uit naar een zomervakantie, naar het weerzien met familie en vrienden. Maar als je iets echt wilt proberen, als je wilt investeren in jezelf dan moet je soms zo'n keuze maken.' Erg gelukkig pakte het niet uit. Helsinki bleek weliswaar een fijne stad te zijn, het ham had willen beginnen, restte voor Hoesen niets anders dan een lang revalidatietraject, De eerste drie maanden bewoog hij zich op krukken voort, daarna duurde het nog dik een half jaar alvorens hij weer tegen een bal mocht trappen. 'Heel vervelend. Het was zo'n blessure die puur vanuit zichzelf moet genezen, zonder dat je er veel aan kunt doen.' Toen Hoesen weer toe was aan het spelen van wedstrijden, was de Engelse competitie zo goed als klaar, eigenlijk exact zoals twaalf maanden eerder, toen Hodgson hem naar Finland stuurde. Inmiddels stond Mark Hughes aan het roer bij Fulham. 'Die zei tegen me: je bent goed bezig. Zorg dat je in de zomer nog fitter wordt, dan kun je komend seizoen vechten voor een plek in het eerste elftal.' Maar bij terugkeer in Londen was Hughes opgevolgd door Martin Jol en zag de wereld er voor Hoesen heel anders uit. 'Ik heb een paar dagen met het eerste meegetraind en dat ging voor mijn gevoel best goed. Maar Jol wilde na zijn aantreden per se nieuwe spelers halen en zei al snel dat ik maar beter verhuurd kon worden. Dat was een domper. Ik moest met het tweede trainen en merkte*aan mezelf dat ik er op die manier geen plezier meer in had. Gelukkig kon ik toen bij Fortuna terecht. Daar had ik altijd goed contact mee gehouden en zij ontvingen mij met open armen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 18