SPITS LEEFT IN EEN DROOM Danny Hoesen Danny Hoesen zocht als zeventienjarige zijn voetbalgeluk in Engeland. Drie seizoenen bij Fulham brachten hem niet waar hij vooraf op hoopte, maar terug in Nederland koestert de Limburger vooral het positieve: in Londen werd hij een betere voetballer, een voetballer die de laatste weken zelfs furore maakt als basisspeler in Ajax 1. Droomt hij nog van de Premier League? Welnee. 'Ik zit pas net bij deze fantastische club, waar ik al veel meer gespeeld heb dan waar ik vooraf rekening mee had gehouden. In die zin leef ik op dit moment in een droom.' Tekst Maarten Dekker Augustus 2008, een warme vrijdagavond in Deventer Er zitten 5.174 betalende toeschouwers op de tribunes van de Adelaarshorst, waar Go Ahead Eagles en Fortuna Sittard een weinig verheffend schouwspel opvoeren. Halverwege de tweede helft is er eindelijk wat reuring, als de 35-jarige clubicoon Mare Overmars zijn opwachting maakt bij de thuisploeg. Het is zijn terugkeer als voetballer; vier jaar nadat hij afscheid heeft genomen bij FC Barcelona.Vijf minuten na de entree van Overmars komt er nog een invaller in het veld, dit keer aan de zijde van de bezoekers. Niemand die acht slaat op het jonge menneke. Een paar dagen later blijkt diens debuut voor Fortuna ook meteen zijn afscheid, want dan tekent Danny Hoesen een contract in Engeland, bij Fulham. Hij is op dat moment zeventien jaar 'Ik speelde destijds in het Nederlands elftal voor spelers tot zeventien jaar'zegt Hoesen, ruim vier jaar later'Via dat team was ik opgevallen bij scouts van Fulham. Zij boden me een stage van twee weken aan, waarin we drie oe fenwedstrijden speelden en we van beide kanten konden kijken of het beviel. Het ging hartstikke lekker en de club was enthousiast. Ik besloot niet langerte aarzelen. Fulham is dan weliswaar geen club die om de prijzen speelt in Engeland, maar alles is er veel groter mooier en beter geregeld dan bij Fortuna. In Sittard was ik een jeugdspeler die naast het voetballen bijvoorbeeld ook nog gewoon naar school ging. Bij Fulham werd ik prof, ik hoefde me daar alleen nog maar met voetballen bezig te houden.' GERENOMMEERDE COLLEGA'S Hij geeft toe dat het ergens een sprong in het diepe was, inclusief het risico te verdrinken. Maar ondanks zijn jonge leeftijd voelde de Limburger zich zelfverzekerd genoeg om erop te vertrouwen dat hij na de duik ook weer boven zou komen. 'Bij Oranje onder zeventien speelde ik destijds bijna uitsluitend met jongens van Ajax, PSV en Feyenoord. Vanuit het niveau bij hun clubs waren zij altijd net iets verder dan ik. Ik wilde graag een stap zetten die mijn ontwikkeling zou versnellen. Ja, dat had wat mij betreft ook in Nederland gekund, maar er was destijds geen enkele club die genoeg wilde betalen om mij binnen te halen, Toen kwam Fulham en die kans heb ik gepakt.' Met gemengde gevoelens kijkt Hoesen nu terug op zijn tijd in Londen. Hij vertelt over het blessureleed dat hem lange tijd achtervolgde en de trainerswisselingen die niet bepaald in zijn voordeel uitpakten. Maar ook over de ge renommeerde collega's met wie hij op het trainingsveld stond en die hem wegwijs maakten in het profmetier én hem hielpen een betere speler te worden. Hij somt er een paar op: Moussa Dembélé, Clint Dempsey, Bobby Zamora, Andy Johnson, oud-Groninger Erik Nevland; allemaal uitstekende spitsen,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 16