HARD ONDERUIT TEGEI| 24 TERUGBLIK Het laatste thuisduel in de groepsfase van de UEFA Champions League werd een deceptie. Tegen koplo per Borussia Dortmund leed Ajax een 1-4-nederlaag. In vergelijking met de wedstrijd in Duitsland, die Ajax na een uitstekend optreden in de slotfase toch met I -0 verloor, kende de ploeg twee wijzigingen. Ryan Babel (schouderblessure) en Tobias Sana ontbraken; voor hen in de plaats speelden Eyong Enoh en Jody Lu- koki. Door Christian Poulsen en Enoh samen op het middenveld te posteren, wilde Frank de Boer in die linie meer 'body' krijgen. 'Dortmund heeft daar twee crea- tievelingen lopen met llkay Gündogan en Mario Götze. Die willen we elimineren,' legde De Boer vlak voor de aftrap zijn keuze uit. Al in de achtste minuut ging die doelstelling de mist in. Marco Reus kon eenvoudig weglopen van Poulsen na een slim passje van Götze en schoof de bal onder Ken neth Vermeer door: 0-1Ajax moest verbeten op jacht naar de gelijkmaker, want het was de bedoeling dat deze avond Europees overwinteren zou worden veiliggesteld. De Amsterdammers drongen ook wel aan, maar echt gevaarlijk werden ze niet. Doelman Roman Weidenfel- ler had alleen in de 22ste minuut enige moeite met een corner van Christian Eriksen, waarna de Deen zelf na "VI een afgeslagen schot van Derk Boerrigter de bal over de kruising krulde. Borussia schakelde, terwijl Ajax het meeste balbezit had, razendsnel om. Götze leek na een half uur op weg naar 0-2, maar verslikte zich in de bal. Dat deed hij zes minuten later niet. De twintigjarige Duitse international stuurde Ricardo van Rhijn het bos in en schoot tussen de Amsterdamse rechtsback en Toby Alderweireld door de 0-2 binnen. De hoop op een po sitief resultaat vervloog voor de Amsterdammers vijf mi nuten voor rust helemaal. Doelpuntenmachine Robert Lewandowski reageerde alert nadat Vermeer een van richting veranderd schot van Götze nog had weten te pareren: 0-3, STAALTJE EFFECTIVITEIT In de tweede helft probeerde De Boer met Lasse Scho ne voor Poulsen de stand een draaglijker aanzien te ge ven. Eriksen leek in de 51 ste minuut de eerste Amster damse treffer op het bord te zetten door de bal langs de doelman te tikken, maar de inzet was te zacht. Na ruim een uur bracht De Boer met Danny Hoesen een echte spits binnen de lijnen. Ajax kreeg nog wel enige moge lijkheden. Zo was in de 66ste minuut de voorzet van Jody Lukoki net te hoog voor Eriksen en uit de afgesla gen bal schoot Schone in han den van de Duitse doelman. Aan de andere kant was het direct wel weer raak. Lewan dowski kreeg alle tijd om de bal na een pass van Götze aan te nemen en de vierde Duitse goal binnen te schieten. Ajax probeerde het daarna nog wel en kreeg een aardige kans in de 78ste minuut. De voor Boerrigter ingevallen Vik tor Fischer schoot een voor zet van Daley Blind direct bin nen, maar Weidenfeller stond succes weer in de weg. Toch slaagde de thuisploeg er één keer in hem te passeren. Via

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 24