Ricardo van Rhijn de tegenstander 5 Geboren: 13 juni 1991 te Leiden Clubs: Ajax Positie: Verdediger Afgelopen seizoen volgde hij de editie van Roda JC-Ajax nog thuis voor de buis. Vanaf dat moment is zijn carrière in een enorme stroomversnelling terechtgekomen. Inmiddels is Ricardo van Rhijn zowel bij Ajax als het Nederlands Elftal tot een volwaardige verdediger uitgegroeid. Hoe kijk jij terug op 2012? "Eigenlijk heb ik dit jaar in een roes be leefd. Tot de winterstop kwam ik nog voor het tweede van Ajax uit. Vanaf dat moment is het hartstikke snel gegaan. Ik werd ba sisspeler, via een enorme inhaalrace be haalden we het kampioenschap en na vijftien optredens in het eerste maakte ik op 15 augustus mijn debuut voor Oranje. Inmiddels heb ik vijf interlands achter mijn naam staan. Dat had ik aan het begin van dit jaar natuurlijk nooit durven dromen." Gaat het soms niet allemaal te snel? "Hoe vaker je op een hoog niveau speelt, hoe sneller je je weet aan te passen. Ik denk dat me dat redelijk is gelukt. Inmid dels heb ik mijn contract bij Ajax met drie jaar verlengd. Ik zie dat als een mooie bevestiging. Het is een prima periode om me te ontwikkelen waarin ik nog heel veel wedstrijden voor Ajax én Oranje hoop te spelen." Aan het eind van het afgelopen seizoen verlieten ervaren spelers als Vurnon Anita, André Ooijer, Jan Vertonghen, Theo Jans sen en Gregory van der Wiel de club. Hoe zwaar weegt dat verlies? "Daarmee verloren we niet alleen specifie ke kwaliteiten maar ook een brok ervaring. Hoewel we er met de komst van Niklas Moisander, Christian Poulsen, Ryan Babel en Lasse Schone flink wat routine hebben bij gekregen, is onze selectie momenteel heel jong. Dat is een van de oorzaken van onze mindere start in de competitie. Maar voor al deze jongens ligt er nu een mooie uitdaging om door te groeien naar het niveau van de afgelopen twee seizoenen waarin we kampioen werden." Hoe lastig is het om vier dagen na de kra ker in de Champions League tegen Bo- russia Dortmund het vizier op Roda JC te moeten richten? "Dat moet je als prof altijd kunnen opbren gen. Ik ben nog maar een heel jonge spe ler, daarom is zeker voor mij elke wedstrijd even belangrijk. Ik geniet van elk duel en verheug me er dus ook op om voor het eerst in het stadion van Roda JC te mogen spelen. Natuurlijk speelden we afgelopen woensdag in een geweldige entourage en waren de belangen groot. Maar dat geldt ook voor de wedstrijd van vanmiddag. Ook nu zijn de punten heilig. Zeker gezien onze achterstand op PSV, FC Twente en Vitesse kunnen we ons geen misstap meer ver oorloven. Daarom zullen we de wedstrijd tegen Roda JC met dezelfde instelling be naderen als die van afgelopen woensdag. Als we volgend jaar weer in de Champions League willen spelen, moeten we opnieuw kampioen worden. En daar is dus ook een overwinning op Roda JC voor nodig." Trainer: Frank de Boer Stadion: Amsterdam Arena (52.651 plaatsen) Begroting: 64 miljoen euro (hoogste van Nederland)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 5