'WE ZULLEN ER ALLES AAN DOEN OM TESTUNTEN' De visie van Ruud "Na de twee uitnederlagen tegen Feyenoord en Heracles Almelo staan we nu op de zestiende plek van de ranglijst. Dat het anders moet, is helder. Maar dan zullen we wel als team moeten vechten en elk duel als een finale moeten zien. Tussen de uitwedstrijden in Rotterdam en Almelo wa ren duidelijke parallellen zichtbaar. In beide ontmoe tingen kwamen we terug na een achterstand maar incasseerden we ook weer snel een tegentreffer. We verdedigden in beide du els ondermaats en waren op het middenveld te on rustig. De laatste pass was vaak slordig waardoor we de aanvallers onvoldoende wisten te bereiken. Ook was de combinatie van een penalty én een rode kaart tweemaal het breekpunt. Vervolgens heb ben we als technische staf kunnen consta teren welke spelers er tot de negentigste minuut overeind bleven. Het mag duidelijk zijn dat we zo snel moge lijk op de ranglijst willen stijgen. Tot nu toe hebben we vier keer de nul gehouden en in fases van wedstrijden goed gevoetbald. Zo scoorden we in De Kuip in feite drie keer aangezien de treffer van Robbie Wielaert ten onterechte werd afgekeurd. Ook was ik tevreden over de technische uitvoering van onze spelhervattingen. Daarin zijn we, mede door de mooie traptechniek van Amin Affane, sterker geworden. Als we compleet zijn hebben we voldoende kwaliteiten. Maar dan zullen we onszelf wel de druk moeten op leggen dat elke wedstrijd een finale is. Daar moeten we mee om kunnen gaan, want we zijn wél met top sport bezig. Eigenlijk is het heel simpel: als speler moetje arbeid leveren om een wedstrijd te winnen of te laten kantelen. Anders hoef je er niet aan te be ginnen. Vanmiddag is het mooi om voor een vol stadion tegen Ajax te spelen. Maar net als Heracles Almelo heeft Ajax een heel beweeglijk team dat het combinatiespel uitstekend beheerst. Daar komt bij dat zij nog meer individuele klas se in huis hebben dan Heracles en dus een nóg hoger baltempo hanteren. Dat is een gegeven waar we nadrukkelijk rekening mee moeten houden. Dat verschil zullen we met veel strijd, keihard werken en als team moeten compenseren. Zeker als het publiek volledig achter ons gaat staan, is het mogelijk om een goed resultaat te boeken. We moeten dan wel met flair voetballen en waar mogelijk ini tiatief nemen. Tegen elke ploeg zijn we in staat om kansen af te dwingen, dus ook tegen Ajax. En aangezien we heel graag willen winnen, zullen we er alles aan doen om te stunten."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 3