Wat gebeurde er op 25 november De historische wedstrijd van 25 november 2000 de historische wedstrijd 25 RBC Roosendaal -Roda JC 0-4 0-1 Van der Luer (25) 0-3 Lawal (44) 0-2 Soetaers (36) 0-4 Sonko (87) Scheidsrechter: Peter Oskam Toeschouwers: 5.000 Hellemons Hertog (Heerkens, 65) Sonkaya Sonko Blinker Nygaard Keiler vrede Brunswiik Dijkstra Anastasiou I Van der Luer Roorda Vos (Van Galen, 60) Tomasic Schops Soetaers (Zafarin, 75) Heiie EJ Douglas Lawal Van Haaren (Van Dessel, 65) (Van Helmond, 60) Het doel van RBC Roosendaal werd deze avond verdedigd door Sieb Dijkstra De geboren Kerkradenaar stond twee seizoenen onder contract bij Roda JC maar kwam nooit voor het eerste elftal uit De keeper debuteerde op huurbasis voor AZ'67 en maakte later veel furore in Schotland In bovenstaand duel zat het Sieb Dijkstra niet mee Roda JC scoorde namelijk alle doelpunten van (ruim) buiten het zestien meter gebied Tot nu toe speelde Roda JC zesmaal eerder op deze datum. De eerste keer was al in 1973 De Kerkradenaren stonden na twaalf speeldagen onderaan de ranglijst met slechts zes punten terwijl tegenstander AZ'67 de zesde plaats bezette Door een doelpunt van Stanley Bish en de gelijkmaker van Co Meijer nam Roda JC een knap punt mee uit Alkmaar Bovendien beëindigde Stanley Bish een doelpuntloze reeks van maar liefst 474 minuten. Tot op heden nog altijd een (negatief) record Zes jaar later kwam AZ'67 op bezoek in Kaalheide. Nu wonnen de Alkmaarders wel. Het doelpunt van Dick Nanninga kwam te laat om de 1-2 nederlaag te voorkomen In 1984 was Roda JC bezig aan een heel matig en vooral lusteloos seizoen. Het tegenvallende 1-1 gelijkspel in de thuiswedstrijd tegen Excelsior resulteerde in het ontslag van trainer Hans Eijkenbroek Vijf jaar later werd de eerste zege op deze datum genoteerd in de historie van Roda JC. René Trost was de matchwinnaar in De Goffert bij NEC In 1995 stond de uitwedstrijd bij Go Ahead Eagles op het programma Door een vroeg doelpunt van Maurice Graef kwamen de Limburgers al snel op voorsprong. Danny Hesp verdubbelde de score vlak voor tijd waarna Marco Heering voor de 1-2 eindstand zorgde De laatste keer dat Roda JC op deze datum uitkwam was in 2000. Een veel te sterk Roda JC walste in Roosendaal over RBC heen (voor alle details zie de rubriek 'de historische wedstrijd')

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 25