FENOMEEN IN KERKRADE rugnummer 17 Afgelopen seizoen kwam hij met zijn vijfentwintig voltreffers in de clubgeschiedenis van Roda JC terecht. Maar Sanharib Malki (28) is ook bezig aan een imposant kalenderjaar. In 28 wedstrijden scoorde het fenomeen tweeëntwintig keer, meer dan wie ook in de Eredivisie. Inmiddels overtreffen de hoogtepunten de diepte punten in zijn carrière ruimschoots. Na bij Germi nal Beerschot al eens als tweede op de topsco- rerslijst te zijn geëindigd lukte hem dat afgelopen seizoen in de Eredivisie opnieuw. "Ik scoorde ne gen keer met links, negen keer met rechts en ze ven keer met het hoofd", glimlacht Sanharib Malki. Sanharib Malki is gelukkig in Kerkrade. Drie jaar geleden werd Roda JC nog afgetroefd door SC Lo keren dat ruim een miljoen euro voor hem over had. In de zomer van 2011 arriveerde de onge compliceerde topschutter, ondanks een doorlo pend contract, transfervrij en enkele illusies armer alsnog in Kerkrade. Het bleek een toptransfer voor nul euro. "Het jaar ervoor had ik bij Lokeren nau welijks gespeeld. Het was mijn eerste club waar ik niet geslaagd ben, vervolgens was mijn overgang naar Panthrakikos ook bepaald geen voltreffer." Inmiddels is hij met zijn onuitputtelijke werklust en effectiviteit uitgegroeid tot een cultheld in Kerk rade. De Syrische smaakmaker die het duel nooit schuwt past met zijn enorme energie als voetbal ler én als persoon perfect bij de Limburgse tradi tieclub. "Buiten het veld ben ik altijd heel rustig, maar binnen de lijnen stijgt mijn adrenaline en word ik een ander mens." En ook al is hij maar 1.80 meter, hij is voor niemand bang en een ver dediger krijgt geen seconde rust van hem. "Ik loop niet over van techniek maar ik ga voor elke bal en voor elk duel. Ik wil spektakel bieden en ben con tinu op zoek naar de kortste weg naar het doel." In Kerkrade maakte de topscorer pur sang in zijn eerste seizoen grote indruk. Met vijfentwintig doelpunten in de Eredivisie verbrak hij het record van de clubiconen Dick Nanninga en John Erik- sen. Twee weken geleden scoorde hij in De Kuip nog met een machtige kopbal, naar het voorbeeld van zijn legendarische voorganger Dick Nanninga. "Maar", zegt hij, "hoewel ik vorig weekend mijn zesde doelpunt maakte, is het in vergelijking met afgelopen seizoen voor mij iets lastiger. We spelen compacter waardoor ik minder kansen krijg. Maar ik ben ervan overtuigd dat ik het doel nog vaak ga vinden." Dat hij dit seizoen door Ruud Brood tot aanvoer der werd benoemd, had hij stiekem wel verwacht. "Tenslotte ben ik bijna de oudste speler binnen de selectie. Toch is er voor mij niet veel veran derd. Een aanjager ben ik namelijk altijd geweest. Daarnaast wil ik iedere mogelijkheid omzetten in een doelpunt, dat is mijn streven. Als ik een kans onverhoopt mis, blijf ik toch positief. Dan moet ik gewoon nog harder werken om te scoren, simpel." Roda JC koestert zijn aanvoerder en heeft inmid dels de gesprekken gestart om zijn in 2014 af lopende verbintenis tussentijds open te breken. "Mijn zaakwaarnemer is met de leiding van de club in gesprek en ik wacht rustig af", laat hij met de voor hem zo kenmerkende nuchterheid weten. "Mijn contract loopt nog anderhalf jaar door, dus ik heb de tijd. Maar het mag duidelijk zijn dat ik me bij Roda JC thuis voel. Anderhalfjaar geleden was bijna iedereen mij vergeten. Hier word ik ge waardeerd door het team, de technische staf en de supporters. Ik heb het nergens zo goed gehad als hier." De ontmoeting van vanmiddag vergelijkt hij met het thuisduel tegen FC Twente, nu vijf weken gele den. "Ik zie het als een bonuswedstrijd. Ook tegen Ajax zullen we er alles aan doen om in ieder ge val een punt te pakken. Natuurlijk hebben we een beetje geluk nodig, maar zeker thuis kunnen we van iedereen winnen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 17