DE TEGENSTANDER 27 Tobias Sana duelleert met Borussia's Poolse international Jakub 'Kuba' waardig overeind. Thuis werd met 2-1 gewonnen, in Madrid eindigde het duel gelijk: 2-2. Borussia Dortmund leidt de groep met acht punten uit vier duels en heeft vanavond aan een gelijkspel genoeg om zich te plaatsen voor de volgende ronde. Bij een overwinning zetten de Duitsers een grote stap richting de poulewinst. Hoofdcoach Frank de Boer noemde Borussia Dortmund als een van de kanshebbers om de UEFA Champions League te winnen. En waarom ook niet als je de titel houders van de twee sterkste competities voor kunt blijven? Het contrast met vorig jaar is groot. Na een gelijkspel tegen Arsenal werd de club dik verslagen door Olympique Marseille (3-0) en Olympiakos Piraeus (3-1). Borussia eindigde als laatste in de groep. Na de winter stop volgde een prima competitierevival, die uiteindelijk leidde tot het landskampioenschap in de Bundesliga. TOPTALENT Om ook Europees succesvol te zijn, mocht de groei van het elftal afgelopen zomer niet onderbroken worden Blaszczykowski. door uitgaande transfers. Even leek het sterrenensem ble uit elkaar te vallen. Robert Lewandowski, Götze, Hummels, Subotic en Lukasz Piszczek... alle sterkhou- ders werden gelinkt aan een Europese topclub. Uit eindelijk werd alleen van Shinji Kagawa en de uit de gratie gevallen Lucas Barrios afscheid genomen. Om de selectie sterker te maken, werd voor het eerst sinds 2004 diep in de buidel getast. Daardoor wist men top talent Marco Reus te strikken. De Duitse international bezorgde Borussia Mönchengladbach in het seizoen 201 1-2012 met achttien goals en twaalf assists bijna eigenhandig de vierde plaats in de Bundesliga. Inmiddels is de 23-jarige aanvaller basisspeler bij de Mannschaft en voert hij de topscorerslijst van Dortmund aan. De club verdient credits voor het standvastige beleid en wil die verzilveren dooreen positief sportief resultaat: overwintering in de UEFA Champions League. Verge lijkbaar met Ajax, dat eveneens beloond wil worden voor de door de club ingeslagen weg. Kortom, er staat veel op het spel vanavond.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 25