HISTORIE 23 Nordin Wooter en Kiki Musampa vieren de overwinning op Dortmund De Amsterdammers lieten Borussia Dortmund enigszins komen. Gevaarlijk werd de thuisploeg echter niet. Ajax wel, want al in de achtste minuut zag Davids ruimte om mee op te komen. Na een gave combinatie met Patrick Kluivert haalde de gelegenheidsverdediger hard uit en zette hij Ajax op 0-1De goal was koren op de molen van de Amsterdammers. Het eigen spel vierde hoogtij en de driehoekjes waren een lust voor het oog. Pas na rust kwam Borussia Dortmund er wat meer aan te pas en voerde het de druk op, Toen het met bijna 36.000 man gevulde Westfalenstadion er alle vertrouwen in had dat de gelijkmaker nog wel zou vallen, kreeg Mat thias Sammer zijn' tweede gele - en dus een rode - kaart en zakte de thuisploeg volledig in elkaar. De oogstrelen de Amsterdamse combinaties werden in hoog tempo Uitgevoerd, waarbij Ajax zich liet leiden door uitblinker Edgar Davids. Het was dan ook zijn pass waaruit Kluivert de 0-2 op het scorebord zette. Dortmund kon zich na deze mokerslag niet meer oprichten en voor Ajax zou de uitzege genoeg moeten zijn voor het bereiken van de halve finale. en het bereiken van de halve finale. 'AJAX IS TOPKLASSE' De return volgde veertien dagen later. Ook in die wed strijd in het Olympisch Stadion van Amsterdam moest Van Gaal veel spelers missen. Finidi George, Danny Blind en Michael Reiziger kampten met spierblessures en ook Mare Overmars en Marcio Santos moesten geblesseerd toekijken. Patrick Kluivert was geschorst en opnieuw kwam Kanu pas de dag voor de wedstrijd terug uit Nigeria, waar hij zich met het nationale team kwalifi ceerde voor de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta. Maar het stel dat op het wedstrijdformulier verscheen, met wel weer Jari Litmanen in het elftal, bleek zich ook uitstekend te kunnen verweren tegen het verrassend acterende Borussia Dortmund. Verrassend, omdat de Duitsers voetbalden of ze een voorsprong kwamen verdedigen. Ajax had enige voorzichtigheid ingebouwd en speelde zo gedisciplineerd dat een eventuele Duitse storm te trotseren zou zijn. Maar die waaide geen mo ment. De ploeg van Ottmar Hitzfeld leek de halve finale al uit zijn gedachten te hebben gezet. De kansen waren dan ook logischerwijze voor Ajax. Litmanen en Kanu

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 21