ZEGE ONDANKS Tl 46 TERUGBLIK Ondanks personele tegenslagen en met een piepjonge defensie won Ajax vrij gemakkelijk van PEC Zwolle. Viktor Fischer was twee maal trefzeker. Kort voor aanvang van de 1 wedstrijd bleek Niklas Moi- I sander te ziek om mee te spelen, Mitchell Dijks verruilde zijn plek op de bank voor een plotselin- I ge stek in het basiselftal. Daley Blind schoof als beoogd linksback door naar Moisanders plek, links centraal I in de defensie. Stefano Denswil I werd als een haas van de tribune ge- B haald en nam plaats op de bank. De tactiek moest ook zes minuten na de I aftrap worden herzien. Ryan Babel moest een botsing met een Zwol- lenaar bekopen met een uit de kom I geraakte schouder. Lasse Schone verving hem, waarna Siem de Jong te beslissen. De Deen mocht vrij schieten, maar mikte recht in de handen van Boer. De misser van Fischer was extra zuur geweest als Youness Mokhtar kort daarop de enige Zwolse kans van de volledige eerste helft had benut. Kenneth Vermeer moest ver zijn doel uit, maar troefde Mokhtar op het beslissende moment nét af. INHERENT AAN DE LEEFTIJD Drie minuten na rust was Fischer opnieuw wél trefzeker. De Ajacied kopte een voorzet van rechtsbuiten Derk Boerrigter feilloos binnen: 0-3. Daarmee was het duel echt gespeeld. De Zwollenaren kregen vervolgens wel wat meer tijd en ruimte om te voetballen. Het leverde vanuit Zwols perspectief weinig noemenswaardigs op. Tot tien minuten voortijd. Koud een minuut in het veld (voor Boerrigter) had Jody Lukoki een mooi aandeel in Ajax' 0-4. De rappe aanval ler rondde een rush over rechts af met een voorzet, waaruit Siem de Jong scoorde, De thuisploeg weigerde echter te capituleren en bleek in de slotfase zijn kruit nog niet te hebben verschoten. De in de eerste tachtig minuten kansloze Zwollenaren kenden zowaar een op leving. Na de treffers van Denni Avdic en Jesper Drost het duel vervolgde als spits. De aanpassingen leken Ajax niet te deren. De Amster dammers oogden onverstoorbaar, al was het spel van de gasten bij vlagen wel slordig. Toby Alderweireld be zorgde de Ajacieden na twaalf minuten een 0-1 -voor sprong. De Belgische centrumverdediger kon na een korte scrimmage, uitvloeisel van een comer van Chris tian Eriksen, van dichtbij raakschieten. Na de tegensla gen op het organisatorische en personele vlak was de vroege openingstreffer een welkome meevaller. Uitgerekend Alderweireld moest een klein kwartier la ter geblesseerd worden gewisseld, Joël Veltman nam zijn plaats in. Blind was in het vervolg met zijn 22 jaar de meest en/aren verdediger aan Ajax-zijde. Dijks 19), Veltman (20) en Ricardo van Rhijn (21) volgden hem qua leeftijd, maar niet qua ervaring, op de voet. Kort nadat Alderweireld was gewisseld, bezorgde Fi scher zijn ploeg extra comfort met zijn eerste competi tiegoal. De jonge Deen schoof de bal op aangeven van Eriksen koel voorbij Diederik Boen 0-2. Omdat Zwolle nauwelijks het doelgebied van Kenneth Vermeer bereik te, leek een Amsterdamse overwinning al na een half uur een zekerheid. Fischer leek het treffen vlak voor rust

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 46