PUNT IN MANCH 44 TERUGBLIK Na een bloedstollend spektakelstuk bij Manchester City nam Ajax een punt mee uit het Etihad Stadion. Manchester City toonde vanaf de start zijn aan vallende intenties en kreeg in de beginfase ook twee schietkansen. Sergio Agüero en Pablo Zabaleta schoten echter over. Desondanks had het er korte tijd later alle schijn van dat Ajax opnieuw zou stun ten in de UEFA Champions League toen er na zeventien minuten al een 0-2-voorsprong op het scorebord stond. Twee corners van Christian Eriksen leverden het maxi male rendement op. In de tiende minuut kwam de bal vanaf rechts voor de voeten van Niklas Moisander die kon verlengen tot bij Siem de Jong. De aanvoerder gleed de bal vervolgens knap voorbij Joe Hart. Acht minuten later belandde de corner van Eriksen wel direct bij De Jong, die simpel weg mocht lopen bij Yaya Touré om vervolgens hard raak te koppen: 0-2. Het was een droomstar! voor de jonge Amsterdamse ploeg, in een wervelende openingsfase waarin ook City vol op de aanval speelde, Die offensieve strijdwijze le verde ook de Engelse formatie een goal op. In de 22ste minuut scoorde Touré, na een heeriijke voorzet met bui tenkantje rechts van Samir Nasri, met een halve volley de aansluitingstreffer. Die voorsprong hield Ajax, mede dankzij knap keeperswerk van Kenneth Vermeer op een kopbal van de volledig vrijstaande Nasri, tot de rust vast. ZWAAR ONDER DRUK Na rust wilde City-trainer Roberto Mancini Ajax he lemaal met de rug tegen de muur zetten door Mario Balotelli in te brengen voor middenvelder Javi Garcia. Ajax kwam zwaar onder drukte staan en had alle geluk van de wereld toen balkunstenaar Agüero in de 47ste minuut in kansrijke positie uitgleed. City bleef veelvul dig in balbezit en Ajax kwam er nauwelijks nog uit. Al leen met overtredingen rond de eigen zestien hielden de Amsterdammers de thuisploeg van het lijf. De ge lijkmaker leek slechts een kwestie van tijd. Nasri leek die in de 54ste minuut gemaakt te hebben, maar deed dat in buitenspelpositie waardoor Ajax nog steeds de leiding had. Even voetbalde Ajax zich onder de druk uit, waarna De Jong in de 57ste minuut hard inschoot. Met moeite hield Hart de inzet tegen. Vermeer kwam in de zestigste minuut gevaarlijk zijn doel uit waardoor Agüero opnieuw een scoringskans kreeg. Maar ook nu gleed de Argentijnse ster uit. Een kwartier hield City het jagen vol, toen leek Ajax zich definitief op te richten. Mancini bracht toen echter de volgende wereldspits in het veld: Edin Dzeko voor Carlos Tevéz. De Jong mikte zijn vrije trap in de 71 ste minuut knap tussen de palen maar op nieuw vergalde de keeper van het Engelse nationale team een Amsterdams feestje door goed te redden. Toen de rol van City uitgespeeld leek, scoorde de thuisploeg alsnog. Agüero profiteerde van slap ingrijpen van de Ajax-defensie, bleef dit keer wél op de been en tekende in de 74ste minuut voor de gelijkmaker 2-2. Het geloof bij City was direct weer terug, Met Eyong Enoh

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 44