KLASSIEKER ONE 34 TERUGBLIK In een ouderwets kolkende Kuip leverde de Klassieker een 2-2-geIijkspel op. Ajax nam twee keer een voorsprong maar kon de wedstrijd niet beslissen. Vier dagen na de fraaie zege op Manchester City koos Frank de Boer voor dezelfde basisploeg. Christian Eriksen ver scheen opnieuw als spits, al liet hij zich nu wel meer afzakken naar de middenlinie. Hij was in de Kuip voor al valse spits. Het weerhield hem er niet van om net als vorig seizoen de score te openen. Na fraai voorbe reidend werk van linksbuiten Ryan Babel schoot de Deen al na twaalf minuten raak: 0-1Tien minuten later had de debuterende linksbui ten Jean-Paul Boëtius aan een klein beetje ruimte voldoende om de ge lijkmaker te scoren. Boëtius mocht raak schieten in de rebound, na een mispeer van mid denvelder Lex Immers. De Hagenaar maaide van heel dicht bij het Ajax-doel kolderiek over de bal. De Boen 'We speelden voor rust veel verticale ballen, terwijl we juist horizontaal de opening richting De Jong en Eriksen moesten vinden. Daardoor leden we veel onnodig bal verlies. En dat was zonde omdat de ruimte er wel lag.' Het was zo halverwege de eerste helft de vraag hoe Ajax zich ging houden na de gelijkmaker. De gasten kwa men goed weg toen Wesley Verhoek na een half uur spelen vrij voor Kenneth Vermeer verscheen maar naast schoot. Eerder zag Tobias Sana zijn schot eindigen op de vuisten van Kostas Lamprou. TIEN MAN Drie minuten na de pauze bemachtigden de Ajacieden, die de rust en organisatie behielden na de tegentreffer, via Siem de Jong een nieuwe voorsprong. De captain schoot van dichtbij raak na een scherp aangesneden vrije trap van Eriksen. Opnieuw waren het de Rotterdam mers die terrein moesten goedmaken. Immers was na een dik uur het dichtst bij een nieuwe gelijkmaker. De centrale middenvelder schoot eerst riant over, maar mikte kort daarop al beter. Vermeer lag dwars op het afstandsschot. Ajax moest de klus uiteindelijk met tien man klaren. Een kwartier voor tijd incasseerde Niklas Moisander zijn tweede gele kaart. De Boen 'Die tweede gele kaart was zeer zwaar gestraft. Voor die rode kaart hadden we met elf tegen elf alles onder controle.' De Ajax-coach reageerde door verdediger Mitchell Dijks in te brengen voor middenvelder Lasse Schone. De opnieuw sterk spelende Daley Blind voltooide de Klassieker in het hart van de verdediging. Eerder al was de equipe van De Boer aan het tweede bedrijf gestart met Miralem Su- lejmani op de plek van Sana. In de slotminuten verving Eyong Enoh Babel. De tien Ajacieden leken hun missie tot een goed einde te brengen. Het bleek schone schijn, toen Graziano Pellè in de negentigste minuut toesloeg. De Italiaanse spits kogelde de bal van dichtbij voorbij de voor de verandering eens machteloze Vermeer. De Boer 'In dat soort situaties moeten we gewoon mannelijker zijn en de bal blokken. Je mag een tegenstander natuurlijk nooit zo vrij laten schieten als hij in het zestienmeter- is.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 33