PRESTATIE VAN FO i 32 TERUGBLIK Fris en verrassend voetbal vormden voor Ajax het fundament on der de glansrijke 3-1 -overwinning op Manchester City. Frank de Boer verraste door Christian Eriksen in de spits te posteren. Siem de Jong kreeg een stek op het mid denveld toebedeeld. De tactische veranderingen lever den al snel rendement op toen Eriksen de eerste échte kansen van de avond voor zijn rekening nam. Al na ne gen minuten ontving Eriksen de bal van Lasse Schone, waarna hij zijn schot naast het doel van Joe Hart zag verdwijnen. Een dikke tien minuten later creëerde Erik sen zelf ruimte voor een schot. Na een fraaie schijn beweging, waarbij hij wegdraaide bij zijn tegenstander Gareth Barry, volgde een inzet die maar nét naast het doel eindigde. De Ajacied en zijn ploeggenoten oogstten applaus voor de kans en de fraaie aanval over meerdere schijven die daaraan vooraf ging. Helaas ging het een minuut later mis voor de ijzersterk spelende thuisploeg. Samir Nasri was het scorende eindstation van een vlijmscherpe counter. De eerste Engelse kans werd daarmee verzilverd. Dat de schade voor rust niet opliep tot een tweede tegentreffer dankte Ajax vooral aan Kenneth Vermeer. Na een nieuwe counter van City was het rechtsback Micah Richards die voor het Amsterdamse doel ver- scheen. Vermeer wierp zich kundig voor de bal en hield zijn ploeg in de race. Ajax behield de rust en hoewel het tempo af en toe laag lag, bleven de Ajacieden hun eigen spel spelen en loeren op de snelst mogelijke route in de richting van Hart. De geduldige en zelfverzekerde tactiek leverde de thuisploeg op slag van rust een gelijkmaker op. Op aan geven van Ricardo van Rhijn schoot De Jong loepzuiver binnen: I -1'De 0-1 kwam vanuit het niets en was een domper,' blikte Frank de Boer terug. 'We hebben ons herpakt en zijn na de gelijkmaker op dezelfde, goede manier doorgegaan. Dus met vertrouwen in ons eigen spel. We hebben durf getoond.' EXTASE De Amsterdam ArenA raakte na een klein uur topvoet bal in extase na de treffer van Niklas Moisander. De centrumverdediger kopte hard en zuiver raak uit een corner van Eriksen: 2-1Het was fraai te zien hoe Moi sander de Engelse international Joleon Lescott in het luchtduel ver onder zich hield. De extase werd elf mi nuten later bijna een delirium bij de 3-1 van Eriksen, een hoofdrolspeler van de avond. Eerst ontdeed de (gele- genheids)spits zich van City-captain Vincent Kompany, waarna hij zijn rust behield en aanlegde voor een schot dat (weliswaar een tikkeltje for tuinlijk) via het been van Ri chards voorbij Hart rolde. In het vervolg kwam Vermeer opnieuw glansrijk uit de strijd na oog in oog te hebben ge staan met Edin Dzeko. Aan de overkant moest Hart aan de bak op een kans van To bias Sana. Toen de Noorse arbiter Svein Oddvan Moen even na half elf afblies, klonk euforisch ge juich in de ArenA. Onder een daverend applaus voltooiden de Ajacieden van De Boer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 31