KATER IN ALMEI 30 TERUGBLIK h In het uitduel tegen Heracles Almelo liep Ajax een fikse kater op. Halverwege de eerste helft (0-2) en kort na rust (1-3) leek er nog niets aan de hand voor de soms te wisselvallig acterende landskampioen. De negende speelronde markeerde het einde van een interlandperiode. To bias Sana verscheen in Almelo aan de aftrap als kersverse Zweedse international. Daley Blind tankte ver trouwen met Jong Oranje (EK-kwa- lificatie afgedwongen), terwijl onder meer ook Ricardo van Rhijn en Ken neth Vermeer ervaringen rijker wa ren na een week op pad met Oran je. Met Siem de Jong als centrumspits (en Ryan Babel op de bank) opende Ajax sterk. Al na tien minuten kon een Ajax-doelpunt worden beju beld. Heraclied Ben Rienstra was de gasten goedgezind door een inzet van Lasse Schone voorbij zijn eigen doelman Remko Pasveer te werken. Dat de dappere en vrijuit voetbal lende thuisploeg van Peter Bosz zelf ook kansen afdwong, werd al duidelijk uit het moment dat aan de 0-1 vooraf ging. Een minuut voor de ope ningsgoal zag Lerin Duarte zijn kopbal over het doel van Kenneth Vermeer verdwijnen. Ajax haalde opgelucht adem en sloeg in de eerste de beste tegenaanval - met een laatste zetje van Rienstra - zelf toe. Even later bracht Schone de Heracles-defensie in opperste staat van pa raatheid, Die opperste staat kon niet voorkomen dat de Deen, goed weggestuurd door De Jong, ditmaal wel geheel op eigen kracht toesloeg: 0-2, Ajax zat daarmee halverwege de eerste helft al op rozen. Zo leek het. Een eerste waarschuwing klonk eigenlijk al toen Duarte zijn vrije trap op de paal naast Vermeer mikte. OPMERKELIJKE MOMENTEN Met Ryan Babel als vervanger van Boerrigter begon Ajax aan de tweede helft, De tweede 45 minuten vertoonden bij tijd en wijle grote gelijkenis met de speelhelft voor de rust, met opnieuw veel opmerke lijke momenten kort achter elkaar. Na een uur spelen bracht verdediger Mike te Wierik de spanning terug in de wedstrijd door van dichtbij raakte schieten. Dat de verdediger simpel kon toeslaan mochten de Amster dammers vooral zichzelf aanrekenen. Apathisch uitver dedigen bracht de bal voor de voeten van Te Wie- rik, die dankbaar profiteerde. Weer een minuut later, en opnieuw in de eerste de beste tegenstoot, moest Heracles matig uitverdedigen bekopen met een tegen treffer. Nadat een eerste inzet nog spectaculair, met een omhaal, was gekeerd vanaf de doellijn, sloeg neo- nternational Sana alsnog toe. De I-3-tussenstand was er een waarbij Ajax zich eigenlijk geen zorgen meer zou mogen maken. De aansluitingstreffer van Thomas Bruns (schot) voorzag de slotfase alsnog van hectiek en spanning. Ajax was onfortuinlijk toen een doelpunt van Babel ten onrechte werd geannuleerd wegens bui tenspel. In de slotminuten bracht Vermeer meermaals knap redding en mikte de Ajax-huurling van Heracles,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 29