GELIJKSPEL TEGEN I 28 TERUGBLIK Elf dagen na het met 3-0 gewonnen bekerduel tegen FC Utrecht ontving Ajax de Utrechters voor de competitie, met duur punten verlies als resultaat. In beide opstellingen waren, in vergelijking met de bekerwedstrijd, nauwelijks wijzigingen. Bij Ajax speelde Kenneth Vermeer en niet Jasper Cillessen, die in de beker mag optreden, en had Frank de Boer Derk Boerrigter buiten de ploeg gelaten. 'Ik verwacht wat meer van Derk dan hij brengt,' gaf de trainer voor af als reden voor het opstellen van Jody Lukoki, 'Bo vendien denk ik dat Tobias Sana op links voor gevaar kan stichten als hij naar binnen komt en Daley Blind er als back overheen gaat.' Bij FC Utrecht, dat na de on geregeldheden tijdens het bekerduel de eigen fans had thuisgelaten, ontbrak belangrijke pion Edouard Duplan wegens een blessure, maar daar stond de terugkeer van Jacob Mulenga tegenover. In het bekerduel had Ajax na een kwartier al een com fortabele 2-0-voorsprong genomen. In Amsterdam had die stand ook bereikt kunnen zijn. Ryan Babel scoorde al in de zesde minuut na een prachtige aanval via Chris tian Eriksen, die Lukoki de diepte in stuurde. De voor zet van de rappe rechtsbuiten was op maat voor Babel, 1-0. En rond het kwartier kwam Ajax twee keer in een drie-tegen-driesituatie. Beide keren werd het niet goed genoeg uitgespeeld. Daardoor bleef Utrecht ge loof houden. Tot twee keer toe kreeg oud-Ajacied Ce- dric van der Gun een zeer goede mogelijkheid op de gelijkmaker, maar hij faalde oog in oog met Vermeer. De Ajax-doelman liet iedereen schrikken toen hij in duel met Mulenga geblesseerd bleef lig gen en hard met zijn hand op het veld sloeg. Fysiotherapeut Pim van Dord kreeg hem weer op de been. Vermeers collega aan de andere kant onderscheidde zich vervolgens in de slotfase van de eerste helft. Robbin Ruiter voor kwam met knappe reacties goals van Blind en Sana, die na mooie aanvallen in kansrijke positie wa ren gekomen. 'Wij misten de frisheid om de voorsprong uit te bouwen,' constateerde De Boer. 'We kregen twee honderdpro- centkansen om dat wel te doen. Die moet je maken.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 27