INTERVIEW 21 ik echt nog iets heb "te geven". Het voelde nog veel te vroeg om te stoppen. Daar zou ik op zeker spijt van heb ben gekregen. Dus ik was blij en vereerd dat ik afgelopen zomer een telefoontje van Mare Overmars kreeg. Hij nodigde me uit om eens te komen praten. Dat hebben we gedaan en daarna was het eigenlijk meteen duidelijk dat we er wel uit zouden komen.' SAAMHORIGHEID Poulsen, die afscheid heeft genomen van het Deense nationale elftal, is zich bewust van de erfenis die hij en de andere zomerse nieuwkomers hebben te verdelen. 'Ajax is twee keer achter elkaar kampioen geworden en is in de zomer een paar heel goede voetballers kwijtgeraakt. Jan Vertonghen, Vurnon Anita, Theo Janssen en ten slotte ook Gregory van der Wiel, met wie ik nog even samen heb mogen spelen. Het is niet niks om dat op te moeten vangen. Maar als je de kwaliteit en de saamhorigheid in de huidige spelersgroep bekijkt, dan denk ik echt dat we weer om te titel moeten kunnen strijden.' Marseille en Olympique Lyon mag meten. 'Evian is in vier seizoenen tijd drie keer gepromoveerd. Ze hebben voedingsgigant Danone achter zich als sponsor, maar dat betekent niet dat er met geld wordt gesmeten. Ze pro beren de club in een gezond tempo te laten groeien, met een stevig fundament eronder. We moesten als spelers ook veel meewerken aan sociale projecten, op scholen bijvoorbeeld. Het is een vrij arme regio van Frankrijk, de Haute-Savoie, waar verder weinig economische activiteit is. Die club fungeert daar echt als een soort katalysa tor. Vergeleken met mijn vorige clubs was het allemaal behoorlijk kleinschalig. Maar dat heeft ook zijn charme. Net als wonen in een dorpje van achtduizend inwoners, midden in de Alpen, als je je hele leven al gewend bent om in de stad te leven.' De laatste etappe van zijn voetbalreis zal hem straks on vermijdelijk terug naar Denemarken voeren, samen met zijn gezin, maar daarvoor was het nu nog te vroeg, zegt de 32-jarige middenvelder. 'Ik wil nog een paar jaar op een goed niveau voetballen, omdat ik het gevoel heb dat

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 21