'Toen mijn contract bij Schalke na vier jaar afliep en ik voor de keuze stond om bij te tekenen of iets anders te proberen, koos ik voor dat laatste. Ik wilde wat meer van de wereld zien' 20 INTERVIEW is letterlijk en figuurlijk dicht bij Denemarken. Het leven is er in grote lijnen hetzelfde. Ik had weinig of geen aanpas singsproblemen en kon me daardoor goed doorontwik kelen. Maar toen mijn contract na vier jaar afliep en ik voor de keuze stond om bij te tekenen of iets anders te proberen, koos ik toch voor dat laatste. Ik wilde wel wat meer van de wereld zien. Een andere taal leren.' Ging het sportief al uitstekend bij Schalke, met Sevilla reikte Poulsen pas echt tot grote hoogte. 'We hadden dan ook een geweldig team, met Luis Fabiano en Frédé- ric Kanouté als spitsen, Dani Alves als rechtsback, Julien Escudé die daarvoor nog hier bij Ajax had gespeeld. Heel veel goede, relatief jonge spelers die echt een gezamenlijk doel voor ogen hadden: prijzen winnen. Mijn rol als con trolerende middenvelder was een heel dankbare, omdat we verder heel veel jongens hadden die graag naar voren gingen.' In zijn eerste jaar in de hoofdstad van Andalusië waren er al direct grote successen. Als houder van wat toen nog de UEFA Cup heette, legde Sevilla eerst beslag op de Europese Supercup door het Barcelona van Frank Rijkaard te verslaan. Later dat seizoen volgden nog de Spaanse beker en nogmaals de UEFA Cup. MENSELIJK DRAMA Behalve sportieve hoogtijdagen beleefde Poulsen in Sevilla ook een menselijk drama. De dood van zijn ploeggenoot Antonio Puerta, die tijdens de eerste competitiewed strijd van het daaropvolgende seizoen plotseling ter aarde stortte en drie dagen later overleed in het plaatselijke ziekenhuis, dompelde de hele club in diepe rouw, Poul sen incluis. 'Puerta was nog een jonge gozer, pas 22 jaar, in de kracht van zijn leven. Hij zou vader worden. Nog los van hoe vreselijk het voor hem en voor zijn familie was, de dood komt op zo'n moment akelig dichtbij, voor iedereen. Dat is eng, maar uiteindelijk zijn er zelfs in zo'n situatie ook positieve aspecten, je wordt op een bepaalde manier nederiger, probeert nog bewuster van het leven te genieten. Ook voor mij persoonlijk was het echt een emotionele tijd. Een week na Antonio's dood werd mijn tweede kind geboren. Ik zag in korte tijd twee extreme kanten van het leven.' Na zijn tweede jaar in Spaanse dienst stond Juventus op de stoep, 'een kans die ik niet wilde laten lopen'. Het werd geen successtory zoals in Sevilla, mede doordat Poulsen in twee seizoenen tijd met drie trainers te maken kreeg, maar toch kijkt hij ook met voldoening terug op de periode in Turijn. Net zoals er geen onvertogen woord over zijn lippen komt als het over Liverpool gaat, de daaropvolgende tussenstop van de reislustige voetballer. Hij werd er herenigd met Hodgson, de trainer die zijn doorbraak bij FC Kopenhagen had meegemaakt. Het weerzien duurde niet al te lang, want Hodgson werd in januari al opgevolgd door clubicoon Kenny Dalglish. 'Onder diens leiding speelde ik amper meer. Daar kan ik zuur of verbitterd over doen, maar zo gaat het wel vaker in het voetbal,' zegt de huidige Ajacied. 'Ik heb groot respect voor instituten als Juventus en Liverpool en zal er altijd trots op zijn dat ik daar heb mogen spelen. Dat staat bij mij voorop.' KLEINDUIMPJE Een instituut kan zijn vorige club allerminst worden ge noemd. Met zichtbaar plezier vertelt Poulsen over Evian Thonon Gaillard, een kleinduimpje dat zich in een razend tempo heeft opgewerkt in het Franse voetbal en zich nu met reuzen zoals Paris Saint-Germain, Olympique

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 20