ONSkontraAjax Oranje Nassau versus roodwit van Ajax Dat de bekerwedstrijd van O.N.S. tegen lands kampioen Ajax uniek is in de historie van de club behoeft geen betoog. En toch speelden O.N.S.'ers ooit een wedstrijd tegen de roodwit- ten uit Amsterdam. In 1968 speelde het eerste O.N.S.-welpen Xl-tal een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Ajax-1 welpen. Ajax won het partijtje met 4 - 0maar voor de O.N.S. jongens was het een onvergetelijke wedstrijd in Amster dam. Toenmalig leider Sandor de Groot Boers- ma is nu één van de talrijke O.N.S.-vrijwilligers die de bekerwedstrijd van deze avond mogelijk maakt. Hij stak de afgelopen periode vele uren in de voorbereiding op deze bekerkraker. O.N.S. tegen amateurtak van Ajax Op 17 augustus 1977 speelde O.N.S. 1 een oefenwed strijd tegen de amateurs van Ajax. Deze wedstrijd op het Zuidersportpark ging verloren met 0-5. In de be treffende Ajax-ploeg speelde o.a. Tahamata en ene Meijer!! De wedstrijd werd gespeeld in het kader van het 45 jarig bestaan van O.N.S. Van later datum dateert de oefenwedstrijd tussen O.N.S. en een Ajax amateur team uit 2008. Op 18 oktober van dat jaar speelde de Oranjehemden tegen Ajax hun eerste oefen-) wed strijd op het kunstgras van het Zuidersporpark. Hennie Meijer en O.N.S. Oud-Ajax speler Hennie Meijer speelde 2 seizoenen voor ONS1998-1999 en 1999-2000. Hij speelde 34 wedstrijden en maakte daarin 9 doelpunten! Henk van der Veer Met dank aan O.N.S. archivaris Foeke Zijlstra De cw ONS uit Sneek zal op woensdagavond 17 augustus een oefenwedstrijd spelen tegen een Ajax- team, dat deels uit (prima) C-spelers als Meijer, Wickel en Tahamata zal be staan. Een en ander is door ONS in samenwerking met de firma Metz op touw gezet in het kader van het 45-jarig bestaan van deze zaterdagmiddagclub. Het treffen, dat ongetwijfeld veel pu bliek zal trekken, wordt gespeeld op het Zuidersportpark. De eksakte aanvangs tijd is nog onbekend. Roelof de Jong aan de bal Sneeker Nieuwsblad Donderdag 17 Maart 1977

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 7