Profiel van AJAX-trainer Frank de Boer nooit zo'n rare wedstrijd had meegemaakt. Bep Lent- vaar kon zijn tranen niet bedwingen. Zijn loopbaan als doelman van Ajax 1 was voorbij. De Leeuwarder Courant schreef op 8 mei 1950 over deze zinde rende kampioenswedstrijd het volgende: Golven van geestdrift sloegen de 5-1 voorsprong van Ajax te pletter. Nog nooit was een zege zo zoet en een nederlaag zo zuur. Een zege, behaald te midden van het tot ongekende hoogte opgezweepte enthou siasme van de golvende rijen supporters, die een wedstrijd van „eenmaal in je leven" meemaakten. De LC-journalist had een vooruitziende blik. Inderdaad, nog steeds wordt over deze wedstrijd gesproken. Het is het vermelden waard, dat het derde doelpunt van Ajax werd gescoord door Gerard Bruins uit Heeg, die ook lang in het eerste elftal van ONS Boso Sneek, toen nog Oranje Nassau geheten, heeft gevoetbald. Geschorst Terug naar het heden en de realiteit. Vanavond ont vangt ONS Boso Sneek het roemrijke Ajax. Bij de thuisclub ontbreekt in elk geval Martijn Roosenburg, die naar aanleiding van zijn rode kaart thuis tegen Harkemase Boys (2-0 winst) voor drie wedstrijden is geschorst. Uiteraard is Ajax torenhoog favoriet, maar een verrassing is nooit uitgesloten. Laten de gastheren zich daaraan maar vast klampen. Arbitraal trio, Ajax, de honderden supporters van de Amster dammers, onze eigen fans en de overige duizenden voetballiefhebbers op het Zuidersportpark van harte welkom bij de c.v.v. ONS Boso Sneek. Namens het bestuur van onze voetbalvereniging wens ik u van avond heel veel voetbal- en kijkplezier toe. Simon Visser (SiVi). Geboren op 15 mei 1970 in Hoorn. Met zijn tweelingbroer Ronald groeide hij op in het Noordhollandse Grootebroek. Frank de Boer begon zijn voetballoopbaan bij de v.v. De Zouaven uit Grootebroek/Lutjebroek. De Zouaven spelen tegenwoordig in de zondag hoofdklasse amateurs. Op veertienjarige leeftijd werd Frank de Boer naar de voetbalacademie van Ajax gehaald. Op 21 september 1988 debuteerde hij in Ajax 1 in de met 4-1 verloren wedstrijd in Zwolle tegen PEC Zwolle. Frank de Boer speelde in de periode 1988-1999 voor Ajax. In de periode 1999-2003 voor Barcelona, in de tijd 2003-2004 voor Galatasaray, in de tijd 2004-2005 in Qatar bij Al-Rayyan en in de periode 2005-2006 eveneens in Qatar bij Al-Shamal. Frank de Boer speelde tus sen 1990 en 2014 niet minder dan 112 interlands. In de jaren 2006-2010 was hij trainer van de Ajax- jeugd. In de periode 2008-2010 was hij tevens as sistent van Bondscoach Bert van Marwijk. Sinds december 2010 is hij hoofdtrainer van Ajax.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 5