OPNIEUW MET LEGE i knk» 28 TERUGBLIK Voor de vijfde keer in drie seizoenen moest Ajax zijn meerdere er kennen in Real Madrid. Na twee groepswedstrijden in de UEFA Champions League staat Ajax met nul punten onderaan. Natuurlijk was het verschil in kwaliteit, budget en ervaring levensgroot, maar op basis van ge loof in eigen kunnen moest er toch een keer iets mogelijk zijn tegen de kampioen van Spanje. Maar het liep anders. Ajax verloor uiteindelijk met ruime cij fers I -4) en kon het Real slechts een fase in de tweede helft echt lastig maken. De wedstrijdbal was voor Ro- naldo, die met drie goals de show stal. 'Je kan verliezen van een tegenstander als Real Madrid. Dat is helemaal niet gek. Maar je moet je eigen filoso fie niet verloochenen. Ik vond dat we vanavond te veel ontzag voor de tegenstander toonden. Je mag wel res pect hebben, maar geen ontzag,' sprak Frank de Boer na afloop duidelijke taal. 'In balbezit moeten we doen waar we goed in zijn. En dat hebben we helaas verzuimd. Te veel spelers bleven onder hun niveau.' Onder het dichte dak van de ArenA startte Ajax in de zelfde opstelling als de voorgaande twee wedstrijden. Gezien de resultaten tegen FC Utrecht en FC Twente had Frank de Boer ook weinig reden tot wijzigen. Met de ervaren controleur Christian Poulsen als extra slot op de deur probeerde Ajax het Spaanse gevaar zo veel mogelijk binnen de perken te houden. Ook voor Ri- cardo van Rhijn was een belangrijke rol weggelegd als bewaker van Cristiano Ronaldo. Het (veel) sterkere Real Madrid had uiteraard verreweg de meeste kansen, maar tot de 42ste minuut koesterde Ajax de nul met dank aan de uitstekend keepende Ken neth Vermeer, De doelman onderscheidde zich talloze malen tijdens de belegering van zijn doel. Uiteindelijk moest de nummer I van Ajax toch zijn meerdere er kennen in Ronaldo. Uit een aanval via de linkerflank gaf Karim Benzema de bal voor, waarna hij via onder meer Poulsen voor de voeten van de Portugees kwam. Die wist daar uiteraard wel raad mee: 0-1 NIEUWE DOMPER Luttele minuten na rust kreeg Ajax een nieuwe domper te verwerken. Met een flitsende omhaal verdubbelde Benzema de Madrileense voorsprong. Toch bleek het bij een 2-0-achterstand nog niet gespeeld in de ArenA. Hoewel de cijfers in het voordeel van Madrid waren, bleef Ajax jagen op een doelpunt. Tien minuten na rust brak Ajax de ban, Niklas Moisander stond bij een cor ner vogelvrij bij de tweede paal, waar hij de bal tussen Michael Essien en keeper Iker Casillas doorkopte: 1-2. Dankzij de uitblinkende Vermeer bleef de marge twintig minuten lang beperkt tot slechts één treffer. Om de stootkracht voorin iets te vergro ten werd Tobias Sana halverwege de tweede helft vervangen door een opvallende debutant: Danny Hoesen. Drie minuten na zijn entree had de 21 -jarige spits van Jong Ajax zelfs de 2-2 op zijn schoen, 'Een honderd- procentkans,' taxeerde De Boer. Een voorzet van Ryan Babel werd door Siem de Jong gemist, waarna Hoesen de bal bij de tweede paal over schoot. 'Ondanks die goede fase hadden we geen recht op een punt,' vond de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 27