DE TEGENSTANDER 27 mocht verkassen (AC Milan), Lang zag het er tijdens de transferwindow naar uit dat de hand door sjeik Mansour bin Zayed Al Nahyan op de knip werd gehouden en dat Everton-middenvelder Jack Rodwell de enige zomeraan- winst zou zijn. Maar op de dag van de deadline werd de portemonnee in Abu Dhabi toch weer getrokken en werden keeper Richard Wright (Ipswich Town), de verdedigers Maicon (Internazionale) en Matija Nastasic (Fiorentina) en de middenvelders Javi Garcia (Benfica) en Scott Sinclair (Swansea City) ingelijfd. EXTRA LONGEN Van de zes aankopen heeft de pas 19-jarige Serviër Nas tasic vooralsnog de meeste indruk gemaakt. Nastasic, in eigen land liefkozend 'de nieuwe Vidic' genoemd, vormde in de meeste duels samen met de Belgische geweldenaar Vincent Kompany het hart van de defensie. Op rechts kan Mancini kiezen tussen Zabaleta en Maicon, twee zeer ervaren backs met extra ingebouwde longen. Gaël Clichy en Aleksandar Kolarov zijn de bovenmodale linksbacks. En dan hebben The Citizens ook nog de beschikking over centrale verdedigers als Joleon Lescott en Kolo Touré, samen goed voor een transferbedrag van 41 miljoen euro. YayaTouré, de jongere broer van Kolo, is de onbetwiste baas op het middenveld. De Ivoriaan, die in 2010 bij Bar celona wend weggekocht, beheerst werkelijk alle facetten van het moderne middenvelderschap. Javi Garcia of de Engelse internationals James Milneren Gareth Barry spelen in topduels aan de zijde van het Afrikaanse krachtmens. De aanvallende impulsen en artistieke ingevingen ko men van Samir Nasri en de onovertroffen David Silva. De Spanjaard, die vorige week geblesseerd raakte in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (l-l), wordt samen met Yaya Touré en aanvoerder Kompany als het kloppend hart van de club gezien. Voor de positie van diepe spits kan Mancini peuren uit het rijtje Sergio Agüero, Edin Dzeko, Mario Balotelli, Carlos Tévez of Scott Sinclair. Stuk voor stuk spelers wier prijskaartje hoger ligt dan de begroting van een gemiddelde club uit de Eredivisie. MOEIZAME START Toch kende City dit seizoen een moeizame start. In tegen stelling tot vorig jaar, toen in de eerste maanden bijna alles werd gewonnen en doelman Joe Hart in thuiswedstrijden schier onverslaanbaar leek, morste de landskampioen City-coach Roberto Mancini en Carlos Tévez na het vorig seizoen op het nippertje behaalde landskampioenschap waar The Citizens en hun geldschieters zo vurig naar verlangd hadden. FOTO: PRO SHOTS ACTION IMAGES opvallend veel punten. En in de UEFA Champions League kende de Engelse ploeg ook al geen beste start. In Madrid stevende City af op een knappe 2-1 -zege, maar bezorgden Karim Benzema en Cristiano Ronaldo de Koninklijke in een knotsgekke slotfase alsnog de drie punten. In ei gen huis ontsnapte Manchester City aan een dodelijke nederlaag tegen Borussia Dortmund. Nadat FHart met een aantal fabelachtige reddingen de schade beperkt had gehouden, maakte Balotelli in de 90ste minuut vanaf de strafschopstip gelijk. Het is maar zeer de vraag of Super Mario vanavond in actie komt, nadat hij begin oktober in de thuiswedstrijd tegen Sunderland (3-0) al tijdens het duel het stadion briesend had verlaten. De bad boy van het Italiaanse voetbal was het oneens met zijn wissel in de 55ste minuut. Het was in dezelfde wedstrijd dat Manchester City eindelijk weer eens het niveau van afgelopen seizoen haalde. Saillant genoeg maakte Mancini tegen Sunderland alleen maar gebruik van spelers die vorig jaar deel uitmaakten van het kampioenselftal. Een indicatie wellicht voor de opstelling tegen Ajax, een wedstrijd waarin voor beide clubs zeer veel op het spel staat,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2012 | | pagina 26